Novinky - 15.01.2020 18:11

Vojto Barborík: Pre výhru spravím všetko, čo bude v mojich silách

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Vojto Barborík

Presne o mesiac sa v Šamoríne uskutoční prvý turnaj organizácie Oktagon MMA v roku 2020. Galavečer s názvom Oktagon Prime 3 ponúkne hneď niekoľko zaujímavých zápasov. Fanúšikovia sa môžu tešiť najmä na slovenských bojovníkov, ktorí dostanú príležitosť ukázať svoje schopnosti. Jedným z nich je aj talentovaný Vojto Barborík, na ktorého čaká neporazený poľský zápasník.

Obnovenú premiéru v najväčšej domácej organizácii absolvoval v novembri minulého roka na turnaji Oktagon 15, kde si dominantne poradil s nemeckým fighterom Sashom Belovom. Pre nitrianskeho rodáka to bola už jedenásta výhra v profesionálnej kariére: „Na zápas spomínam pozitívne. Všetko išlo podľa plánu až na maličké chyby pri váhe, ktoré som však odstránil a už sa to nebude opakovať. Atmosféra bola úžasná. Presne toto sú tie momenty, pre ktoré sa oplatí tá drina a trénovanie,“ zaspomínal si 26-ročný fighter. Mysľou sa však už koncentruje na ďalší zápas, ktorý ho čaká vo februári: „Príprava prebieha skvelo, neboli žiadne vážne komplikácie či zranenia. S tímom ideme na týždeň do Tatier, kde nás čaká kemp a tým moja príprava pomaličky vyvrcholí, keďže tam budeme trénovať na vysoké obrátky,“ potvrdil Barborík.

Jeho najbližším súperom bude mladý poľský zápasník Dominik Jusis. Ten doposiaľ neokúsil trpkosť prehry a tak sa črtá zaujímavý súboj: „Priznám sa, že som ho predtým nepoznal, ale študovali sme ho. Myslím si, že to je mladý komplexný a hlavne kvalitný bojovník, takže nič nepodceňujem,“ povedal na margo súpera. Zároveň tiež potvrdil, že si protivníkov nevyberá: „Bola to jediná ponuka, ktorú som okamžite akceptoval. Bude to super zápas,“ skonštatoval jeden z najlepších slovenských MMA zápasníkov. Barborík dominuje najmä na zemi, no ako sám potvrdil, netrúfne si vopred povedať ako zápas dopadne: „Keďže môj súper je komplexný či už v postoji alebo na zemi, netrúfnem si povedať ako zápas dopadne. Viem len to, že budem pripravený lepšie ako on a v ten večer spravím pre výhru všetko, čo bude v mojich silách.“

Zdroj: Oktagon MMA

V minulom roku absolvoval bojovník s prezývkou "NRP" dva zápasy a oba vyhral. Celkovo ťahá sériu ôsmich víťazstiev v rade a v tomto roku by rád pridal ďalšie: „Chcel by som absolvovať minimálne tri zápasy. Osobne by som ale bol spokojný, keby som tento rok mal štyri až päť zápasov, ak nebudem zranený. Rád by som štartoval aj v júni v Bratislave, no to je skôr otázka na promotérov,“ ozrejmil svoje ciele na rok 2020. V ňom by mohlo dôjsť aj na mimoriadne zaujímavý stret Barboríka s poľským bombardérom Sebastianom Kotwicom, ktorý má podobné skóre ako samotný Vojto: „Zatiaľ som to s promotérmi neriešil. Spomenul som to v rozhovore a Ondro Novotný povedal, že vie o koho sa jedná. Uvidíme ako sa to vyvinie, ale každopádne by som veľmi rád tento zápas prijal,“ potvrdil a zároveň tajomne predpovedal udalosti tohto roka: „Myslím si, že rok 2020 pre mňa bude zlomový. Čo príde? Nechajte sa prekvapiť,“ skonštatoval na záver.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora