Novinky - 16.01.2020 18:00

Kozma, Gábor či Kertész? Som oveľa krajší ako oni, tvrdí Leandro Buscape

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Leandro "Buscape" Silva

Na poslednom galavečeri organizácie Oktagon MMA sa v novembri v pražskej O2 aréne predstavil aj brazílsky bojovník Leandro "Buscape" Silva. Premiéru na československom území absolvoval proti poľskému protivníkovi Robertovi Bryczekovi a počínal si naozaj skvelo. Jedného z vysoko postavených fighterov v rebríčku welterovej váhy totiž porazil na body a rozvíril tak vody v kategórii do 77 kilogramov.

Oktagon postupne preráža nielen medzi európske organizácie, ale do povedomia sa dostáva aj vo svete. Pochopiteľne sa však nájdu bojovníci, ktorí pred prvou ponukou boja na našom území o Oktagone nevedia: „Prepáčte moju nevedomosť, ale o Oktagone som predtým nevedel. Bol som však príjemne prekvapený. Bolo skvelé zápasiť v Prahe, ľudí v Česku som si zamiloval,“ skonštatoval skúsený zápasník. Spomienky na turnaj s poradovým číslom pätnásť však má príjemné: „Bolo to úžasné. Tá atmosféra, fanúšikovia, bojovníci, jednoducho všetko. Podobnú atmosféru som zažil, keď som bojoval na turnaji UFC v Brazílii,“ nešetril slovami chvály.

Budúcnosť "Buscapeho", ako znie Brazílčanova prezývka, však momentálne nie je istá: „Ohľadom mojej budúcnosti v Oktagone zatiaľ nič nie je isté. Doposiaľ som ja ani môj manažér neobdržal žiadnu ponuku. Možno teda budem zápasiť v Oktagone, ale možno ma uvidíte v inej organizácii,“ potvrdil dohady okolo ďalšieho kontraktu. Situácia vo welterovej váhe sa práve víťazstvom Silvu zamotala, no napriek tomu organizácia už oznámila najbližší titulový zápas, v ktorom sa predstavia David Kozma a Máté Kertész. Na to však reagoval aj Brazílčan: „Myslím si, že to nie je fér, pretože keď som prijal zápas s Bryczekom, niekto mi povedal, že víťaz bude bojovať o titul. Všetci očakávali, že Robert vyhrá, no ja som narušil ich plány. Nikdy nepodceňujte chlapa, ktorý je hladný po víťazstvách ako orol a to nie len v boji, ale aj v živote,“ rázne vyjadril svoju nespokojnosť.

Zdroj: Oktagon MMA

„Máté 'Šalátové ruky' Kertész prehral zápas s Bryczekom, tak som si myslel, že šanca na opasok je blízko. Život je však taký. Nepripúšťam si nič negatívne v mojom srdci ani v hlave. Je to v poriadku tak, ako to je,“ doplnil. Následne však znovu prilial olej do ohňa: „V Oktagone je veľa tvrdých fighterov, ale tiež veľa artistov. Majú 'Ružového pantera'! Majú Gábora 'Pána prsteňov' Borárosa! Majú Mátého 'Šalátové ruky' Kertésza! Veľmi veľa artistov,“ rozbehol sa Silva vymýšľajúc nové prezývky pre zápasníkov Oktagonu. Na svojom instagramovom profile navyše vyzýval práve túto trojicu na zápas: „Áno, je to pravda. Stretnem sa s nimi dnes, zajtra, pozajtra, je mi to jedno,“ potvrdil špekulácie. Na otázku, v čom by spomínaná trojica mala nevýhodu odpovedal jasne: „Nuž, ich nevýhoda je, že som oveľa krajší ako oni,“ doplnil k téme.

Či sa "Buscape" napokon stretne so spomínanou trojicou fighterov je nateraz otázne. Bývalý zápasník UFC však má jednoznačný cieľ v prípade pokračovania v Oktagone: „Mám veľmi veľa cieľov, ale ten najväčší je titul. Splním si však aj všetky ostatné,“ skonštatoval. Napriek tomu, že v tunajšej organizácii absolvoval len jeden zápas, fanúšikovia by radi brazílskeho bojovníka videli znova. Rozhodne si tak získal srdcia priaznivcov v Čechách aj na Slovensku: „Je skvelé počuť niečo takéto. Snažím sa zlepšovať každým dňom a užívať si každý jeden zápas. Chcem tiež ukázať divákom dobrú šou. Potom som šťastný, keď sa niečo takéto dozviem. Rešpekt a lásku všetkým slovenským ľuďom a fanúšikom!“ dodal na záver. 

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora