Novinky - 27.01.2020 08:30

Eva Borodáčová: Nemám žiaden strach či obavy, bude to vojna!

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Už o pár týždňov spoznáme víťazku prvej série šou Projekt Y. Po peknom KO sa do finále prebojovala Ivana Hašková, ktorá si to na podujatí OKTAGON Prime 3 rozdá s Evou Borodáčovou. A práve Žilinčanka sa už svojho druhého vystúpenia v klietke nevie dočkať.

 Ako sa pred súbojom cítite?

Fyzicky sa cítim výborne, stále ma prekvapuje, kam až je telo schopné posunúť svoje limity. Unavená som skôr mentálne z prílišného stereotypu, ktorý finále prípravy obsahuje.

Tešíte sa na zápas, alebo už cítite aj trocha nervozity?

Na zápas sa teším extrémne, opäť sa dostavuje efekt “motýľov v bruchu”, niečo podobné som mávala naposledy na základnej škole, keď som recitovala na Hviezdoslavovom Kubíne.

Ako prebieha váš tréningový režim, ako budú vyzerať posledné prípravy na zápas?

Pondelok až piatok sú na programe dvojfázové tréningy, klasika komplet MMA, wrestling, lapy, box. Štvrtky a nedele sa nesú čisto v znamení sparringov. Sobota je o BJJ a regenerácii. Nebudem klamať, ak poviem, že to je ´Mordor´. Ale nesťažujem sa často, nakoľko v zápase je aj tak všetko 10-krát horšie.

Zdroj: Neruda Production

Videl som, že váš tréner Tomáš Bolo vás na tréningoch vôbec nešetrí. Vyhovuje vám takéto tempo?

S Tomom ideme vždy tvrdo a ja som za to vďačná. Nešetrí ma a ani nikomu nedovolí, aby ma šetril. V gyme je čistá Sparta a Sparta nepozná rozdiel medzi ženou či mužom.

Určite ste videli posledný zápas vašej súperky Ivany Haškovej. Čo vravíte na to KO? Máte trocha rešpekt pred jej strikingom?

Pochopiteľne, na druhom semifinále projektu Y som bola osobne, obe kočky predviedli super výkon. Ivy tam tá rana jednoducho pekne sadla. Rešpekt mám pred každým jedným fighterom či fighterkou, už len preto, že do tohto šialenstva idú dobrovoľne. No a strach či obavy? Absolútne. Bude to vojna!

Čoho sa budete vo vašom druhom vystúpení držať? Čo treba zlepšiť?

 Musím počúvať svoj roh. Nebyť tak tvrdohlavá.

Aký výkon od vás môžu fanúšikovia očakávať?

 Do prípravy dávam svoje maximum. To isté odovzdám i v zápase. Mojou motiváciou sú moji tréneri a všetci ľudia v gyme, ktorí so mnou potia krv na tréningoch. Keď môžu oni, MUSÍM aj ja! MMA nie je len šport, je to komunita ľudí s rovnakou psychickou vadou, vzájomne si dávame do huby a uberáme kyslík, no čím viac sa bijeme, tým viac sa ľúbime.