Novinky - 29.01.2020 18:00

Igor Daniš: Potreboval som prijať to, čo sa stalo, aby som mohol pracovať ďalej

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Igor Daniš

Už o necelé tri týždne otvorí organizácia Oktagon MMA rok 2020 veľkolepým turnajom. V Šamoríne sa uskutoční galavečer Oktagon Prime 3, na ktorom nebudú chýbať zvučné mená domácej scény. Jedným z nich je aj skúsený thaiboxer Igor Daniš, ktorého čaká druhý profesionálny zápas v MMA.

Svoju premiéru si zástupca Octagon Fighting Academy odbil v septembri minulého roka na Oktagone 14, no zápas s Danielom Hromekom preňho nedopadol dobre: „Na premiéru si pamätám tak, ako všetci. Nepozastavoval som sa nad tým či bol prechod náročný. Skôr by som povedal, že som na okamih podcenil pár faktorov a bolo vybavené. Sám som potreboval prijať to, čo sa stalo, aby som mohol pracovať ďalej,“ zaspomínal si. Daniš má ako bývalý thaiboxer množstvo skúseností s bojovými športami. Svoj najbližší zápas absolvuje proti Miroslavovi Brožovi, ktorý už toho na scéne MMA prežil viac a mohol by tak mať výhodu: „Každý prežíva vlastné pocity po svojom a ja do hláv druhých nevidím. Nevenujem tomu pozornosť a energiu. Sústredím sa na seba, na svoj výkon, psychiku a pretavenie všetkého do úspešného konca,“ ozrejmil. Zápas sa uskutoční v catchweight do 75 kilogramov, čo by mohlo viac vyhovovať slovenskému fighterovi. Brož totiž doposiaľ bojoval najmä vo váhe do 84 kilogramov: „To, že môj súper mení váhovú kategóriu je jeho rozhodnutie. Predpokladám, že očakáva, že sa tam bude cítiť lepšie,“ zhodnotil Daniš.

Pri oznámení tohto súboja tak okamžite nastali rozpory, prečo bojovník s jedným profi zápasom narazí na bojovníka s deviatimi zápasmi. Slovenský reprezentant však má v celej veci jasno: „Áno, je v tomto športe skúsenejší, ale ja s tým nemám problém. Ja som si skrátka vypýtal zápas a ako ponuku som dostal jeho meno, na ktoré som opätovne kývol,“ objasnil. Počas prípravy na tento zápas absolvoval spoločne s ostatnými zápasníkmi z gymu kemp v Tatrách: „Príprava prebieha výborne. Úprimne som nič extra nemenil, pretože som v poslednom zápase nič nepredviedol. Verím teda, že svoje schopnosti preverím teraz v Šamoríne,“ prezradil držiteľ niekoľkých titulov v thajskom boxe. Spoločne s Danišom sa na rovnaký turnaj pripravujú aj ďalší bojovníci z Octagon Fighting Academy: „Je skvelé, keď je nás v príprave toľko. Makáme každý deň spolu, máme rovnaký cieľ a motiváciu. Okrem toho, že sme z jedného gymu tak ideme spoločne v jednom a tom istom energetickom toku.“

Zdroj: Oktagon MMA

Keď organizácia oznamovala príchod skúseného bojovníka, mal Daniš bojovať s ďalším skúseným slovenským bojovníkom Vladimírom Moravčíkom. Ten sa však zranil a tak na zápas nedošlo. Fanúšikovia bojových športov by si ale takýto súboj rozhodne nenechali ujsť: „To, či existuje možnosť, že by k nemu došlo tento rok asi nie je otázka na mňa. Je to skôr otázka na organizáciu,“ odpovedal jeden z aktérov. Napriek neúspešnej premiére však čoraz populárnejší fighter plánuje v MMA zotrvať: „Jasné, plánujem. Mám ešte v zmluve nejaké zápasy takže sa sústredím na MMA. Moje ciele sú neustále sa zdokonaľovať či už fyzicky alebo psychicky. Všetko chcem spájať do jedného tvrdého, pevného a zdravého celku. Vytvárať pre seba v zápasoch momenty víťazstva a spokojnosti,“ dodal na záver.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora