Novinky - 02.02.2020 12:44

Oktagon otvorí rok 2020 veľkolepo

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Necelé dva týždne zostávajú do štartu pomyselnej MMA sezóny na domácej scéne. Turnaj Oktagon Prime 3, ktorý sa uskutoční v sobotu 15. februára v Šamoríne ponúkne hneď niekoľko diváckych ťahákov. Fanúšikovia sa môžu tešiť na titulový zápas v ľahkej váhe, ale aj mená ako Ľudovít Klein, Gábor Boráros či Vojto Barborík.

Galavečer otvorí duel nováčikov medzi Jozefom Jaloviarom a Robinom Fošumom v poloťažkej váhe. Nasledovať bude ďalšia dvojica, ktorú čaká premiéra v organizácii a to Martin Horínek - Marek Kvasnica. Tento duel bude vo váhe do 70 kilogramov a určite naladí divákov na stret Michala Konráda s Jakubom Tichotom v perovej váhe. Úvodné tri zápasy večera teda obstarajú väčšinou menej známe mená, no rozhodne sa treba aj na tieto duely dívať s otvorenými očami.

Štvrtým zápasom večera bude fight znovuzrodeného Františka Fodora s Azizom Dauliatovom, ktorý by potreboval svoju kariéru reštartovať víťazstvom. V ľahkej váhe sa tak pokúsi poraziť domáceho bojovníka. Jedným z vrcholov programu má byť finále Projektu Y. To obstarajú Ivana Hašková a Eva Borodáčová a teda zápasníčky, ktoré majú za sebou len jeden profi zápas a to semifinále spomínaného projektu. Kartu "Prelims" následne uzavrie duel Lukáša Dvořáka s Pavlom Langerom v catchweight do 89 kilogramov.

Hlavná karta prinesie taktiež šesť zápasov počínajúc súbojom Miroslava Broža s Igorom Danišom. Obaja potrebujú víťazstvo a tak sa dá očakávať tvrdý boj až na pokraj síl. Následne sa k slovu dostanú opäť ženy. Domáca Lucia Krajčovič vyzve Michaelu Dostálovú a pokúsi sa potvrdiť víťazstvo z Oktagonu 15. O to sa pokúsi aj Vojto Barborík, ktorému sa síce zranil pôvodný súper, no organizácia mu promptne našla náhradu v podobe Brazílčana Elisona Goncalveza.

Brazílskeho súpera opäť dostal aj Gábor Boráros, ktorý nastúpi proti Mauriciovi Reisovi vo svojej tradičnej welterovej váhe. Miláčik publika jednoznačne potrebuje víťazstvo, keďže naposledy prehral na turnaji Oktagon 15. Hlavným predzápasom večera je zrejme posledný duel Ľudovíta Kleina na domácom území. Očakáva sa totiž, že talentovaný bojovník čoskoro podpíše zmluvu s UFC a tak ho bojovať na Slovensku s najväčšou pravdepodobnosťou dlho neuvidíme. Pomôcť k posunu medzi elitu mu má prípadné víťazstvo nad Poliakom Lukaszom Sajewskim.

Zlatým klincom večera bude titulový zápas vo váhovej kategórii do 70 kilogramov, o ktorý sa pobijú Miroslav Štrbák a Mateusz Legierski. Domáci zápasník by rád ukončil Poliakovu neporaziteľnosť, no rozhodne to nebude mať ľahké. Či napokon titul zostane na Slovensku alebo poputuje do Poľska sa dozvieme onedlho. Celková štartovka turnaja sa stále môže zmeniť, no o najväčšie hviezdy by nemala prísť. Neuskutoční sa však pôvodne plánovaný duel Denisa Tripšanského s Jakubom Dykom a to kvôli zraneniu slovenského bojovníka.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora