Novinky - 03.02.2020 08:00

Ponuky na zápasy v postoji sme odmietli, vybrali sme si inú cestu, prezrádza Lucia Krajčovič

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Jednou z najvýraznejších osobností štvrtého vydania Oktagon Výzvy je určite skúsená postojárska hviezda Lucia Krajčovič. Po bohatej kariére v thajskom boxe Lucia potrebovala novú motiváciu, ktorá prišla s presedlaním na MMA.

Už úvodný duel v klietke naznačil veľký potenciál, keď napriek prehre s favoritkou na celkové víťazstvo Sandrou Maškovou ukázala Krajčovič, že s ňou treba počítať. Veď aj samotní tréneri prízvukovali, že ak by sa Lucia držala viac pokynov, výhra by bola na strane Slovenska.

Po tomto vystúpení prišla ďalšia veľká skúška, keď sa ´Pretty Beast´ objavila na najväčšom turnaji domácej scény Oktagon 15 a pred vypredanou O2 arénou už nenechala nič na náhodu. „Bol to nezabudnuteľný zážitok. Najväčšia akcia, na akej som zatiaľ boxovala. Atmosféra bola úžasná, s trénermi sme boli super naladení, vedeli sme, čo všetko sme dali to prípravy a vyplatilo sa. Myslím, že sa mi podarilo robiť skoro všetko podľa plánu a vyšlo to,“ zhodnotila Lucia svoj zápas s Luciou Cypriánovou, ktorú ukončila už v prvom kole  na TKO.

Zdroj: Neruda Production

V Šamoríne na podujatí Oktagon Prime 3 to ale bude o inom, veď Krajčovič čaká súboj s Michaelou Dostálovou, ktorá drží čierny pás v brazílskom jiu jitsu. Tento duel sme pritom mali vidieť už v O2 Aréne, pre zranenie Dostálovej sa ale súboj presunul. „Príprava na Dostálovú prebieha tak isto ako prvýkrát, ale berieme to ako bonus, že máme čas navyše natrénovať veci ešte lepšie,“ pokračuje Lucia, ktorej taktika je jasná. „V zápase si dávať pozor na všetko, tak ako vždy.“

Fanúšikov postojárskych bojových športov bude istotne zaujímať, či Krajčovič uvidíme aj v súbojoch v thajskom boxe. Obľúbená bojovníčka má ale v kariére nastavené nové ciele a tak postojárska scéna ostane sklamaná. „Prišli nejaké ponuky na zápasy v stand-upe, ale odmietli sme, keďže už to nie je naša cesta, vybrali sme sa inou.“

Luciu tak v tomto roku uvidíme už iba v zápasoch MMA a keďže času na nie je nazvyš Krajčovič plánuje zvládnuť najviac zápasov, ako sa bude dať. A ako sa zmenil život novej tváre ženského MMA po vystúpení v Oktagon Výzve? „V podstate nijak až na to, že ak som si naivne doteraz myslela , že trénujem veľa, tak až teraz som začala trénovať naozaj veľa,“ uzatvára.