Novinky - 05.02.2020 18:00

Martin Horínek: Môj veľký vzor je Tomáš Deák

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Martin Horínek/Instagram

Prvý turnaj organizácie Oktagon MMA v roku 2020 je za dverami. O necelé dva týždne sa v Šamoríne predstaví elita domácej scény na galavečeri Oktagon Prime 3. Popri veľkých menách dostanú príležitosť aj mladší a nádejní fighteri. Jedným z nich je aj Martin Horínek, ktorého čaká premiéra medzi profesionálmi.

Mladý talent je členom Octagon Fighting Academy, kde sa pripravuje s menami ako Tomáš Deák, Vojto Barborík či Ronald Paradeiser. Prípravu na zápas tak v žiadnom prípade nepodceňuje: „Trénuje sa mi s nimi veľmi dobre. Som hrdý na to, že sa môžem pripravovať so slovenskou špičkou,“ zhodnotil. Súperom Horínka bude Marek Kvasnica, ktorý už má za sebou dva profesionálne zápasy v MMA s vyrovnanou bilanciou 1-1: „Nemyslím si, že bude nejako zvýhodnený. Ja som absolvoval viac ako 250 duelov v zápasení, takže si myslím, že to je v poriadku,“ povedal na margo zápasu.

Napriek tomu, že ho čaká premiéra medzi profesionálmi, veľký tlak nepociťuje: „Cítim sa tak, ako pred každým zápasom. Všetko je tak, ako má byť,“ potvrdil. Ďalšia budúcnosť talentovaného bojovníka sa zrejme bude odvíjať od výsledku: „Nepodpísal som zatiaľ nič. Uvidíme, čo bude ďalej po zápase,“ povedal zástupca bratislavského gymu. V budúcnosti by sa však chcel venovať MMA naplno: „Určite by som sa tomu chcel venovať. Môj veľký vzor je Tomáš Deák a verím tomu, že všetko, čo do toho športu dám, sa mi raz aj vráti,“ dodal na záver.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora