Novinky - 10.02.2020 17:55

Zvládne Gábor Boráros náročnú previerku?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Už v sobotu sa v Šamoríne uskutoční galavečer Oktagon Prime 3, na ktorom nebudú chýbať najväčšie hviezdy domácej MMA scény. Jednou z nich je aj Gábor Boráros, fighter bojujúci doslova o svoju kariéru. Čaká ho totiž neľahký súper z Brazílie a to má reprezentant Octagon Fighting Academy už naplánovaný ďalší zápas o mesiac v Ostrave.

Naposledy sa populárny bojovník v klietke predstavil na novembrovom turnaji v pražskej O2 aréne. Nečakane vtedy podľahol Brazílčanovi Kaikovi Britovi, keď si hneď v úvode zápasu nabehol na tvrdé koleno. Po nadmerne veľkej a krvácajúcej tržnej rane musel rozhodca duel ukončiť a tak naďalej pokračuje Borárosova smola na podujatiach uskutočnených v najväčšej československej hale. Ešte na turnaji Oktagon 10 sa totiž v O2 aréne zranil v titulovom zápase s Davidom Kozmom.

Keďže forma slovenského reprezentanta je v poslednom období kolísavá, špekuluje sa nad tým či dokáže svoju kariéru znova naštartovať. Od roku 2018 síce absolvoval šesť zápasov, no tri z toho prehral a prípadná porážka v Šamoríne by mohla znamenať nečakaný škrt cez Gáborove plány. Na galavečeri Oktagon Prime 3 ho čaká Brazílčan Mauricio Reis, pre ktorého to bude už tridsiaty kariérny súboj. Úspešný je najmä v boji na zemi, kde dosiahol deväť zo svojich osemnástich víťazstiev. Určite tak bude pre domácu hviezdu nepríjemným protivníkom.

Už o necelý mesiac po tomto dueli má však Boráros naplánovaný ďalší súboj. Na Oktagone 16 v Ostrave sa totiž má predstaviť proti Nemcovi Niklasovi Stolzemu, ktorý predstavuje veľkú hrozbu pre celú welterovú váhu v organizácii. Aktuálne ťahá sériu štyroch víťazstiev v rade a v profesionálnej kariére ho nikto nedokázal ukončiť pred limitom. Všetky tri porážky totiž boli na body a tak by nemecký fighter mohol poriadne zamiešať karty v Oktagone.

Či sa domácej hviezde podarí oba zápasy zvládnuť sa dozvieme už čoskoro. Jedno je však jasné, minimálne raz musí Boráros vyhrať a to pre zachovanie svojej kariéry. Prípadné dve prehry by mimoriadne skomplikovali jeho ďalšie pôsobenie medzi elitou MMA bojovníkov. Naopak dve víťazstvá by boli najlepšou možnou cestou pre jedného z najpopulárnejších zápasníkov na domácej scéne.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora