Novinky - 11.02.2020 15:55

Čaká Ľudovíta Kleina posledný zápas pred odchodom do UFC?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Blížiaci sa galavečer Oktagon Prime 3 prinesie množstvo zaujímavých zápasov. V Šamoríne sa predstavia tie najväčšie hviezdy domácej MMA scény na čele s Ľudovítom Kleinom, pre ktorého to môže byť posledná zastávka pred vytúženým angažmánom v UFC.

Čoskoro 25-ročný fighter sa predstaví v hlavnom predzápase večera proti bývalému zápasníkovi UFC Lukaszovi Sajewskému. Poliak síce medzi elitou prehral všetky tri duely a z posledných šiestich zápasov sa z výhry tešil iba raz, no práve týmto stretom chce svoju kariéru naštartovať. Domáci talent však nechce na svojej ceste zaváhať. Klein vyhral posledných šesť zápasov a z posledných desiatich duelov okúsil horkosť prehry len raz. Očakáva sa preto, že blížiaca sa previerka bude poslednou pred definitívnym odchodom do najprestížnejšej organizácie sveta.

Už dlhšie sa totiž skloňuje práve meno Ľudovíta Kleina v súvislosti s presunom medzi elitu MMA. Hovorilo sa o septembrovom turnaji v Kodani či ďalšom galavečeri UFC v minulom roku. Vtedy však organizácia uprednostnila iných bojovníkov a tak Slovák musí na svoju šancu čakať. Prípadné víťazstvo by však s najväčšou pravdepodobnosťou znamenalo definitívu. Klein totiž aktuálne má na svojom konte pätnásť víťazstiev a len dve prehry, vďaka čomu patrí k najlepším bojovníkom na Slovensku. Momentálne azda neexistuje fighter, ktorý by na domácom území podával dominantnejšie výkony ako práve zástupca Spartakus Fight Gymu.

Kleinova kariéra je teda rozbehnutá mimoriadne dobre. Patrí k najobávanejším a najpopulárnejším zápasníkom svojej váhovej kategórie. Na ceste za splnením sna si vybral náročnú, no o to cennejšiu cestu, ktorá môže vyvrcholiť skvelým prvenstvom. V prípade, že sa talentovaný bojovník čoskoro naozaj do UFC pozrie, stane sa vôbec prvým Slovákom s touto výsadou. Fanúšikom tak nezostáva nič iné, ako veriť, že v dohľadnej dobe budú ponocovať či vstávať zavčasu, aby mohli vidieť prvého slovenského zástupcu medzi najlepšími fightermi sveta.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora