Novinky - 12.02.2020 17:55

Talentovaný bojovník s impozantným skóre

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Zmiešané bojové umenia sa v posledných mesiacoch a rokoch dostávajú do čoraz väčšieho povedomia ľudu. Cestu k MMA si nachádzajú aj ľudia, ktorí tento šport odsudzovali či tí, ktorí nikdy šport nesledovali. Do popredia sa tak dostali aj samotní bojovníci, no niektorí z nich sú aj naďalej mierne prehliadaní napriek tomu, že by sa im mala venovať veľká pozornosť. Podobným fighterom je Vojto Barborík, ktorý sa už o pár dní predstaví na turnaji Oktagon Prime 3 v Šamoríne.

Práve 26-ročného zápasníka môžeme zaradiť do kategórie prehliadaných. So svojimi schopnosťami a aktuálnym skóre však rodák z Nitry patrí medzi najlepších MMA fighterov na domácej scéne. Vo svojej profesionálnej kariére totiž vyhral jedenásť zápasov a prehral len raz, s Tomášom Deákom. Už v októbri 2012 odštartoval profi kariéru v zmiešaných bojových umeniach až sa dostal na skóre 3-0. Potom prišla spomínaná porážka s viacnásobným šampiónom rôznych organizácii, no Barboríka to nezlomilo. Ako jeden z mála zápasníkov sa dostal z prvej kariérnej prehry tým najlepším spôsobom. Začal znova vyhrávať a táto štatistika pokračuje dodnes.

Momentálne má zástupca Octagon Fighting Academy na svojom konte osem víťazstiev v rade a brúsi si zuby na deviate. To môže dosiahnuť už v sobotu v Šamoríne, kde ho v rámci galavečera Oktagon Prime 3 čaká Brazílčan Elison Goncalvez. Domáci zápasník je obrovským papierovým favoritom, no vie, že žiadneho súpera nemožno podceniť. Naposledy predviedol Barborík svoje schopnosti v novembri na turnaji Oktagon 15, kde s prehľadom porazil Nemca Sashu Belova hneď v prvom kole. Podobnému scenáru by sa iste nebránil ani tento víkend.

V prípade víťazstva by to pre talentovaného zápasníka bolo dvanáste kariérne víťazstvo a deviaty triumf v rade, vďaka čomu by pomaly mohol pomýšľať nad presunom do tých najväčších organizácii. Dá sa však očakávať, že ho domáci priaznivci ešte raz či možno aj dvakrát na galavečeroch Oktagonu uvidia. Barborík si však zaslúži nielen pozornosť divákov či fanúšikov. Zaostriť by mali aj organizátori a matchmakeri zo zahraničia, ak nechcú prísť o takýto klenot. Na Slovensku sa totiž po Ľudovítovi Kleinovi rodí ďalší adept na účinkovanie v prestížnej UFC.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora