Novinky - 13.02.2020 16:33

Oktagon spozná nového šampióna. Bude to Slovák alebo Poliak?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Ľahká váha a teda kategória do 70 kilogramov je jednou z najatraktívnejších v rámci organizácie Oktagon MMA. Aj z toho dôvodu sa promotéri rozhodli usporiadať titulový zápas práve v tejto váhe. Jeho súčasťou bude slovensko-poľská dvojica Miroslav Štrbák - Mateusz Legierski, ktorá zabojuje o opasok a post prvého šampióna roku 2020.

Slovenský bojovník sa vrátil do Oktagonu v októbri po krátkej anabáze v ďalších organizáciach. Na turnaji Oktagon Prime 2 si poradil s Portugalčanom Maxom Limom jednohlasne na body. Z posledných štyroch zápasov vyhral až tri a je tak veľkým adeptom na zisk titulu v ľahkej váhe. V Oktagone doposiaľ získal opasok len jediný Slovák a to Tomáš Deák v bantamovej váhe. Ten mu však nedávno promotéri odobrali a tak by bol Štrbák v prípade víťazstva aktuálne jediným slovenským šampiónom v organizácii.

Proti však bude poľský "Dynamit" Mateusz Legierski, ktorý vletel do vôd najúspešnejšej československej organizácie vo veľkom štýle. Všetky tri zápasy zvládol s prehľadom, keď porazil Michala Konráda, Ronalda Paradeisera a Jakuba Bahníka. S aktuálnym skóre 5-0 tak pomýšľa na opasok, ktorý by rád vybojoval práve proti domácemu zápasníkovi. Práve Poliak je považovaný za momentálne najväčšiu hrozbu pre domácich fighterov vo váhe do 70 kilogramov.

V prípade úspechu by sa Legierski stal vôbec prvým zahraničným bojovníkom, ktorý by získal opasok v Oktagone. Poľský reprezentant sa navyše stane prvým fighterom mimo Čechov a Slovákov s titulovou šancou. Doposiaľ sa totiž žiaden zo zahraničných zápasníkov neprepracoval k zápasu o opasok. V dueli so Štrbákom sa však musí mať na pozore. "Wolverine" absolvoval niekoľkonásobne viac MMA zápasov ako jeho náprotivok a tak bude mať výhodu minimálne v skúsenostiach.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora