Novinky - 14.02.2020 17:55

Klein, Boráros či Barborík. Elita slovenského MMA na jednom turnaji

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Dlhé, viac ako trojmesačné čakanie je minulosťou. Už zajtra sa uskutoční očakávaný turnaj Oktagon Prime 3, na ktorom sa predstavia najväčšie hviezdy domácej scény. Mená ako Ľudovít Klein, Gábor Boráros či Vojto Barborík zrejme pokope uvidíme poslednýkrát a tak sa fanúšikovia MMA majú na čo tešiť.

Galavečer otvoria zápasy menej známych, no rozhodne atraktívnych bojovníkov. V poloťažkej váhe sa proti sebe predstavia Jozef Jaloviar a Robin Fošum, zatiaľčo nasledovať bude stret Martina Horínka s Marekom Kvasnicom v ľahkej váhe. Ako tretí sa o slovo prihlásia českí zápasníci Michal Konrád a Jakub Tichota a na poslednú chvíľu sa na kartu turnaja v Šamoríne dostal aj Leo Brichta s Poliakom Danielom Hodorom.

V poradí piaty zápas večera obstará domáci miláčik František Fodor, ktorému sa po úspešnom návrate do cesty postaví Aziz Dauliatov. Pôjde teda o súboj dvoch účastníkov šou Oktagon Výzva. Prvým ženským zápasom večera bude finále Projektu Y. V ňom proti sebe nastúpia Eva Borodáčová a Ivana Hašková a kartu "Prelims" následne uzavrie súboj Lukáša Dvořáka s Pavlom Langerom.

Na hlavnej karte nájdeme mená, ktoré sú zarytým fanúšikom veľmi dobre známe. Miroslav Brož spoločne s Igorom Danišom otvoria druhú časť večera v dôležitom zápase pre oboch fighterov. Druhým ženským duelom galavečera bude očakávaný súboj účastníčok poslednej Oktagon Výzvy a teda Lucie Krajčovič s Michaelou Dostálovou. Následne do klietky vstúpi Vojto Barborík ako obrovský papierový favorit proti Brazílčanovi Elisonovi Goncalvezovi a pokúsi sa o deviate víťazstvo v rade.

Tri najočakávanejšie stretnutia večera otvorí súboj miláčika publika Gábora Borárosa s ďalším brazílskym fighterom Mauriciom Reisom. Populárny "Beast Mode" nutne potrebuje víťazstvo, no proti bude nepríjemný súper z Južnej Ameriky. Rovnako nepríjemného súpera dostal pravdepodobne na rozlúčku Ľudovít Klein. Očakáva sa totiž, že ak porazí Lukasza Sajewského, vydá sa smerom do UFC. To však neplatí o dvojici Miroslav Štrbák - Mateusz Legierski, ktorá momentálne myslí len na jediné a to je opasok ľahkej váhy. Oň zabojujú v hlavnom zápase večera a ukončia tak niekoľkohodinovú šou zmiešaných bojových umení.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora