Novinky - 16.02.2020 02:42

Oktagon Prime 3: Šampióna určila päťkolová dráma, Klein s výkonom večera

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth, Richard Weinfortner | Zdroj: Huste.tv

Čakanie sa skončilo. Galavečer Oktagon Prime 3 je tu. Najväčšie hviezdy či nádejní nováčikovia, to všetko nás čaká počas nabitého programu. Trinásť zápasov, dvadsať šesť bojovníkov z piatich krajín a jediný cieľ. Zdvihnutá ruka na konci.

Celý večer odštartoval o 18:00 zápasmi karty “Prelims”, ktorú zahájili Jozef Jaloviar a Robin Fošum. V tradičnom zemiarskom dueli uspel domáci zápasník. V treťom kole zvíťazil na ground and pound. Podobný priebeh mal aj druhý zápas večera. Kvasnica napokon zvíťazil rovnako v treťom kole a to na techniku armbar. Ďalšie tretie kolo rozhodlo v zápase Michala Konráda s Jakubom Tichotom. Debutant v profi MMA uspel na rear-naked choke. Vo štvrtom dueli dominoval Leo Brichta, ktorý v treťom kole ukončil tvrdého poľského súpera.

Prvé skoršie ukončenie prišlo až v piatom súboji. František Fodor v druhom kole zasiahol súpera ľavým hákom a knokautom si pripísal druhú výhru v rade. Rýchly knokaut predviedla aj mladučká Ivana Hašková, ktorá sa po knokaute v prvom kole stala víťazkou Projektu Y. V poslednom súboji karty "prelims" utŕžil Lukáš Dvořák prvú profesionálnu kariérnu prehru, ktorú mu pripravil Slovák Pavol Langer.

Hlavnú kartu otvoril súboj v catchweight do 75 kilogramov medzi Miroslavom Brožom a Igorom Danišom. Prevahu mal počas celého duelu český zápasník, ktorý napokon vyhral v treťom kole na submisiu. Druhým a posledným ženským duelom večera bola konfrontácia slovenskej postojárky Lucie Krajčovič s českou špecialistkou na boj na zemi Michaelou Dostálovou. Češka svoju súperku ešte v prvom kole zložila k zemi, kde už mala navrch a prinútila ju vzdať sa. Na submisiu uspel aj Vojto Barborík. Ten si hneď v prvom kole poradil s brazílskym súperom a predĺžil svoju sériu na deväť víťazstiev v rade.

Domácich fanúšikov potešil aj miláčik publika Gábor Boráros. Od začiatku ponúkol taktickejší výkon ako v predošlých prípadoch a v treťom kole po zastavení od doktora zápas skončil. Dobre naštartované publikum následne privítalo Ľudovíta Kleina, ktorý síce mal so svojím poľským súperom Lukaszom Sajewskim na zemi značné problémy, ale netrvali dlho. Predviedol ďalší zo svojich výstavných highkickov a bolo vymaľované. Talentovaný bojovník si navyše vyslúžil bonus 50-tisíc českých korún za výkon večera.

Bodkou za večerom bol očakávaný súboj o titul historicky prvého šampióna ľahkej váhy. Ten zároveň určil prvého cudzinca s opaskom v organizácii Oktagon MMA. V jedinom súboji, ktorý rozhodovali až bodoví rozhodcovia, si Mateusz Legierski poradil s Miroslavom Štrbákom. Tí sa mu priklonili v pomere 2:1 a Poliak sa môže pripravovať na svojich prvých vyzývateľov.

Oktagon Prime 3, Šamorín 15.2.2020
Jozef Jaloviar (SR) def. Robin Fošum (ČR) - 3. kolo TKO
Marek Kvasnica (SR)
def. Martin Horínek (SR) - 3. kolo armbar
Jakub Tichota (ČR) def. Michal Konrád (ČR) - 3. kolo rear-naked choke
Leo Brichta (ČR) def. Daniel Hodor (Poľ.) - 3. kolo TKO
František Fodor (SR) def. Aziz Dauliatov (Kirg.) - 2. kolo KO
Ivana Hašková (ČR) def. Eva Borodáčová (SR) - 1. kolo KO
Pavol Langer (SR) def. Lukáš Dvořák (ČR) - 2. kolo rear-naked choke

Miroslav Brož (ČR) def. Igor Daniš (SR) - 3. kolo rear-naked choke
Michaela Dostálová (ČR) def Lucia Krajčovič (SR) - 1. kolo arm bar
Vojto Barborík (SR) def. Elison Goncalvez (Braz.) - 1. kolo rear-naked choke
Gábor Boráros (SR) def. Mauricio Reis (Braz.) - 3. kolo doctor stoppage
Ľudovít Klein (SR) def. Lukasz Sajewski (Poľ.) - 1. kolo KO
Mateusz Legierski (Poľ.) def. Miroslav Štrbák (SR) - split decision

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora
Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora