Novinky - 16.02.2020 11:11

Najdlhší turnaj histórie s poľským šampiónom

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Po niekoľkomesačnom čakaní sa fanúšikovia MMA dočkali prvého turnaja v kalendárnom roku 2020. Ten sa uskutočnil v Šamoríne v komplexe X-bionic sphere a ponúkol trinásť zaujímavých súbojov. Zápasy sa poriadne natiahli a tak sa z galavečera Oktagon Prime 3 stal historicky najdlhší turnaj organizácie v histórii.

Už prvé štyri zápasy naznačili, že to bude dlhý večer. Všetky totiž skončili až v treťom kole, keď sa postupne z výhier radovali Jozef Jaloviar, Marek Kvasnica, Jakub Tichota a Leo Brichta. Postupne sa však duely začali rozbiehať, čo dokázal František Fodor svojim KO v druhom kole. Ešte krajšie ukončenie predviedla mladučká Češka Ivana Hašková. Tá ukázala, že tvrdé boxerské tréningy slávili úspech a stala sa tak jasnou víťazkou Projektu Y. Úvodnú kartu večera uzatvorilo víťazstvo Pavla Langera, ktorý síce prvé kolo prehral, no následne predviedol výborný obrat a zápas v druhom kole ukončil.

Hlavnú kartu otvoril tvrdý súboj, v ktorom bol po celý čas aktívnejší Miroslav Brož. Prechod do nižšej váhy mu tak pomohol a český zápasník ukázal, že v tejto váhovej kategórii môže byť poriadne nebezpečný. Svoje kvality tiež ukázala podceňovaná Michaela Dostálová. Tá si po pár minútach v postoji počkala na svoju šancu a v súboji na zemi nedala svojej súperke žiadnu šancu. Dominantný bol na zemi aj Vojto Barborík, ktorý si pripísal deviatu výhru v rade a svoje skóre upravil už na 12-1. Očakávaným súbojom bol duel Gábora Borárosa. Domáci miláčik mal tentokrát aj šťastie, keďže zápas ukončil v treťom kole doktor. Podobné ukončenie nebolo nutné v hlavnom predzápase. Ľudovít Klein síce bol na zemi pod tlakom, no v postoji dominoval a krásnym highkickom poslal súpera k zemi. Za tento výkon si tiež vyslúžil bonus vo výške 2000 eur za výkon večera.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

?? MATEUSZ LEGIERSKI prvním šampionem lehké váhy OKTAGONU! ?

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma),

Najdlhšie sa v klietke zdržali aktéri hlavného a zároveň titulového zápasu. Poliak Mateusz Legierski v ňom dokázal, že mu nerobia problém aj súboje na päť kôl a Miroslava Štrbáka porazil na body. Išlo však o rozhodnutie "split decision", čo znamená, že jeden z rozhodcov videl tesné víťazstvo domáceho bojovníka. Opasok však napriek tomu putuje k našim severným susedom, no nie je vylúčené, že sa Legierski so Štrbákom ešte v klietke stretnú. Popýšiť sa môžu aj zaujímavosťou, keďže sa ich zápas začal krátko pred polnocou a skončil až na druhý deň zhruba pätnásť minút po polnoci. Na najdlhší turnaj histórie organizácie Oktagon MMA tak obaja určite budú ešte dlho spomínať.

Oktagon Prime 3, Šamorín 15.2.2020
Jozef Jaloviar (SR) def. Robin Fošum (ČR) - 3. kolo TKO
Marek Kvasnica (SR)
def. Martin Horínek (SR) - 3. kolo armbar
Jakub Tichota (ČR) def. Michal Konrád (ČR) - 3. kolo rear-naked choke
Leo Brichta (ČR) def. Daniel Hodor (Poľ.) - 3. kolo TKO
František Fodor (SR) def. Aziz Dauliatov (Kirg.) - 2. kolo KO
Ivana Hašková (ČR) def. Eva Borodáčová (SR) - 1. kolo KO
Pavol Langer (SR) def. Lukáš Dvořák (ČR) - 2. kolo rear-naked choke

Miroslav Brož (ČR) def. Igor Daniš (SR) - 3. kolo rear-naked choke
Michaela Dostálová (ČR) def Lucia Krajčovič (SR) - 1. kolo arm bar
Vojto Barborík (SR) def. Elison Goncalvez (Braz.) - 1. kolo rear-naked choke
Gábor Boráros (SR) def. Mauricio Reis (Braz.) - 3. kolo doctor stoppage
Ľudovít Klein (SR) def. Lukasz Sajewski (Poľ.) - 1. kolo KO
Mateusz Legierski (Poľ.) def. Miroslav Štrbák (SR) - split decision

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora