Novinky - 17.02.2020 17:55

Zrejme nečakal, že ho pri lapovaní kopnem do hlavy, spomína na prípravu Ľudovít Klein

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Ľudovít Klein/Youtube

Víkendový turnaj organizácie Oktagon MMA je úspešne za nami. Spoznali sme na ňom trinásť víťazov, ktorí predviedli to najlepšie, čo v sebe majú. Výkon večera ukázal elitný slovenský bojovník Ľudovít Klein a vyslúžil si zaň tiež finančnú odmenu. V príprave na zápas však nič nepodcenil, čo pocítil aj jeden z lapérov v Thajsku.

Už klasicky zvolil rodák z Nových Zámkov prípravu v Thajsku, kde sa na svoje zápasy pripravujú aj ďalší bojovníci z domácej scény: „Mne sa to osvedčilo. Vždy, keď tam idem, tak si viem spraviť naozaj dobrú prípravu. Teraz som vychytal skvelú partiu bojovníkov. Bolo nás tam asi sedemdesiat z organizácii ako UFC, Bellator či ACA, takže neskutočná kvalita. Som s takouto prípravou spokojný a viem, že vždy keď sa odtiaľ vrátim, tak som pripravený,“ zaspomínal si. Kleinovu silu pocítil pri jednom z tréningov aj lapér, s ktorým sa pripravoval. Po nešťastnej zhode náhod trafil 24-ročný fighter presný highkick a poslal trénera k zemi: „Myslím si, že sa to občas stane, ale aj tí lapéri majú za sebou stovky zápasov, takže sú zvyknutí. Aj keď zrejme nečakal, že ho pri lapovaní kopnem do hlavy, ale bohužiaľ sa to podarilo. Určite som to nechcel, ale aspoň mám zaujímavú spomienku,“ opísal situáciu s úsmevom. S rovnakým mužom sa v Thajsku ešte zopárkrát stretol: „Ešte som sa s ním stretával a ukazoval mi, že ho bolí hlava, ale brali sme to s humorom,“ dodal.

Po návrate z exotickej destinácie sa zapojil späť do tréningu v domovskom Spartakus Fight Gyme, kde sa mu venovali tí najpovolanejší: „Po návrate z Thajska pokračovala príprava pod vedením Attilu Végha. Mal som ešte dva týždne do zápasu a najmä ten prvý som prežíval peklo. Chalani ma na tréningu ničili, Attila nado mnou stál, tlačili ma do prípravy, takže ten týždeň bol naozaj náročný,“ potvrdil. Jeho hlavný tréner však mohol do tréningov zakomponovať aj čosi z vlastnej prípravy: „Určite áno, keďže môj súper bol podobný typ ako Vémola. Vedeli sme, že ma bude chcieť zobrať na zem, takže sme sa snažili trénovať obranu proti takedownom, aby som sa z nich vedel postaviť. Tréningy teda možno boli podobné ako mal Attila,“ povedal talentovaný bojovník. Kleinovi v príprave pomáhal aj ďalší skvelý fighter Ivan Buchinger, s ktorým si to mal v minulosti rozdať v klietke. Na súboj však nedošlo: „V minulosti sme spolu mali mať zápas, ale myslím si, že to teraz nie je podstatné. Určite bude lepšie, keď si v príprave budeme pomáhať. Keď sa pripravoval na zápas on, tak som mu pomohol ja a teraz to bolo naopak. Vo svete je množstvo ďalších zápasníkov, s ktorými si môžeme pomerať sily a bolo by podľa mňa zbytočné, keby sme sa bili medzi sebou,“ dodal na záver.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora