Novinky - 18.02.2020 17:55

Oktagon nezaháľa. Ďalší turnaj už o necelý mesiac

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Len pred pár dňami bola všetká pozornosť upriamená na prvý turnaj v roku 2020. To však už neplatí, keďže o necelý mesiac sa uskutoční ďalší veľký galavečer. Oktagon 16 ponúkne v Ostrave niekoľko zaujímavých zápasov a v hre budú opäť najzvučnejšie mená domácej scény.

Momentálne je potvrdených jedenásť kompletných zápasov. V perovej váhe to je súboj Tomáša Le Syho so Sashom Belovom, zatiaľ čo v ľahkej váhe sú to až tri duely. Zápas Matěja Kuzníka s Marekom Bartlom  sa síce uskutoční v "catchweight" do 69 kilogramov, no napriek tomu v rebríčku veľa napovie. Okrem tohto súboja sú na programe vo váhe do 70 kilogramov ešte stret Jana Malacha s Matoušom Kohoutom a pre slovenských fanúšikov najdôležitejší zápas Karola Ryšavého s Ronaldom Paradeiserom.

Svoj priestor dostane aj welterová váha. Návrat hlási Radovan Úškrt, ktorý sa predstaví proti Mariuszovi Radziszewskému. Zápasiť by mal aj Poliakov niekdajší súper Gábor Boráros a to s nepríjemným Niklasom Stolzem. Ten je považovaný za veľkú hrozbu vo váhe do 77 kilogramov. Večer následne zavŕši titulový boj Davida Kozmu s Mátém Kertészom.

Tri zápasy čakajú aj strednú váhu. Ondřej Raška vyzve Pavla Salčáka, Václav Mikulášek sa v očakávanom súboji postaví Tomášovi Bolovi a o titulovú šancu zabojuje Milan Ďatelinka proti Grzegorzovi Siwému. Istý je aj jeden ženský duel a to finále štvrtej série Oktagon Výzvy medzi Sandrou Maškovou a Luciou Szabovou. Bez súpera zostáva Daniel Dittrich a podľa dostupných informácii by sa na turnaji mal predstaviť aj Jan Gottvald.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora