Novinky - 24.02.2020 08:30

Po parádnom knokaute má Klein veľkú šancu predstaviť sa v UFC!

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Podujatie Oktagon Prime 3 prinieslo celú plejádu výborných zápasov s ešte krajšími ukončeniami. Motivácia bola o to väčšia, že prvýkrát v histórii organizácie bola udelená odmena 2 tisíc euro za výkon večera. A keďže na karte figurovalo aj meno Ľudovít Klein, asi už všetci tušili, ako to dopadne.

Práve zástupca SFG Trnava opäť zdvihol divákov zo stoličiek, keď súpera ukončil ďalším parádnym kopom. „High kick ma proste baví!” tešil sa po zápase Klein, ktorý má túto techniku vypilovanú k dokonalosti. Nečudo, že si s ňou súperi nevedia dať rady. “Brániť to nevie nikto, lebo to viem dokonale načasovať.”

Klein si pritom aj trocha zavtipkoval, že súpera knokautoval vlastne za odmenu. “Knokaut preto, lebo ma tak šmaril o zem na začiatku.” Sajewski pritom už v úvode dokázal súboj preniesť na zem, tam to mal ale Klein úplne pod kontrolou. „Nijako ma tam neohrozil, ani nejakou submisiou, ani úderom.”

Po ďalšom učebnicovom výkone Klein vôbec neoddychuje, ale úpenlivo čaká na možno najväčšiu možnosť v kariére. 21. marca je totiž na programe podujatie organizácie UFC v Londýne. A práve tu je jedným z náhradníkom ´Lajoš´ Klein! Ten má byť v zálohe hneď v troch zápasoch v prípade, že sa jeden zo šiestich bojovníkov zraní. Šanca je tak naozaj veľká.

“Dozvedel som sa to už dávnejšie,” komentuje Klein, ktorému v minulosti súperi v UFC už dvakrát odriekli zápas. “Dúfam, že sa mi to nestane aj tentokrát. Prečo ma dávajú stále ako náhradníka a neponúknu mi rovno zmluvu, to by som aj ja rád vedel.

Z prípadnej šestice si Klein nevyberá a bude spokojný s každou výzvou, keďže všetci bojovníci sú v rebríčku postavení vysoko. Slovenského reprezentanta tak prípadná výhra môže vystreliť rovno do prvej ligy. Lajoš je pritom pripravený nastúpiť ako v pérovej, tak aj vo váhe ľahkej. Pérová váha do 66 kg je ale prioritou. Aj keď si nikto neželá zranenie bojovníka, Kleinovi by sme poriadnu výzvu v UFC dopriali. Zapísal by sa tak do histórie, ako prvý slovenský bojovník v najlepšej lige sveta.