Novinky - 28.02.2020 17:55

Gábora ukončím krásnym a čistým knokautom, predpovedá Niklas Stolze

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram/Niklas Stolze

Už len dva týždne zostávajú do prvého galavečera organizácie Oktagon MMA v Českej republike v roku 2020. Ten sa uskutoční v Ostrave a bude mať poradové číslo šestnásť. Na zimnom štadióne sa predstavia tie najjagavejšie mená z domácej scény, no chýbať nebudú ani zahraniční zápasníci. Jedným z nich je Nemec Niklas Stolze, ktorý sa postaví miláčikovi publika Gáborovi Borárosovi.

Skúsený bojovník sa v Oktagone už raz predstavil. Na galavečeri Oktagon 7 si po dominantnom výkone poradil s Janom Jankom, ktorému naštartoval sériu prehier: „Bol to tvrdý boj s dobrým ukončením na rear-naked choke,“ zaspomínal si. Po tomto súboji absolvoval Stolze ďalšie dva zápasy a oba boli preňho úspešné. Aktuálne tak ťahá sériu štyroch víťazstiev v rade, ktorú nehodlá prerušiť: „Po zápase budem mať päť výhier v rade. Pod tlakom som pred každým súbojom, takže to pre mňa nie je nič nové,“ potvrdil.

Jeho najbližším súperom bude miláčik publika a populárny slovenský bojovník Gábor Boráros. Očakáva sa, že fanúšikovia budú práve na strane domácej hviezdy, no nemecký fighter to nevníma zle: „Je to v poriadku, ale myslím si, že mi bude veľa českých fanúšikov fandiť kvôli môjmu výkonu proti Jankovi,“ povedal odvážne. Zároveň tiež zhodnotil posledný Borárosov zápas a tiež mierne kontroverzné ukončenie: „Ten zápas bol dobrý. Páčil sa mi a to ukončenie bolo v poriadku,“ zhodnotil. Taktiež potvrdil, že blížiaci sa súboj zrejme nebude v Oktagone posledný: „Prídu aj ďalšie zápasy,“ dodal tajomne.

Vo svojej kariére prehral Niklas Stolze iba tri zápasy a všetky na body. Oproti tomu má na konte dvanásť víťazstiev a zálusk si robí aj na trináste: „Ukončím to krásnym a čistým knokautom,“ prorokuje úspech. V hlave tiež má vytypovaných súpera na ďalší súboj: „Po tomto zápase chcem bojovať s víťazom duelu Kozma vs. Kertész. Mám rád oboch a bola by to ďalšia veľká výzva. Možno sa však zameriam na ľahkú váhu, uvidíme,“ dodal na záver.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora