Novinky - 01.03.2020 08:00

František Fodor: Ja som svoj najväčší súper!

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Ľahká váha je momentálne azda najnabitejšou divíziou organizácie Oktagon MMA. Po titulovom zápase sa o slovo hlási hneď niekoľko vyzývateľov, medzi ktorých sa profesorským výkonom zaradil aj František Fodor. Ten pekným knokautom ukončil Aziza Dauliatova a o slovo sa opäť prihlási už o dva mesiace.

Vy ste opäť podali výborný výkon, ktorý skončil knokautom. Ako ste sa pred zápasom cítili?

Pred zápasom som sa cítil veľmi dobre. Cítil som sa uvoľnený, zdravý, silný, natrénovaný, z čoho potom vyústila aj psychická pohoda. Myslím, že k tomu veľmi dopomohol aj tréningový kemp, ale aj celá príprava na zápas. Trému som nemal, bol som v pohode.

Môžete nám prezradiť, s akou taktikou ste vstupovali do klietky?

Úprimne, taktiky boja som špecifikovane nerozoberal, v budúcnosti určite budem, ale momentálne to cítim tak, že sa mám kam posúvať v každom aspekte, čiže veľký dôraz kladiem na zlepšovanie sa. Či je to vo wrestlingu, v samotnom MMA, aby prechody medzi jednotlivými štýlmi boja boli plynulé a nevyčerpávalo ma to, a bol fyzicky silný a telesne zdravý.

Chcel som byť lepší ako minulú prípravu a podľa toho som trénoval. Bol som pripravený na všetko, ak by ma chcel hádzať, bol som pripravený na wrestling. Myslím, že jiu-jitsu som mal na vyššej úrovni, čiže v tomto aspekte som bol pokojný. Som rád, že sme si to nakoniec takto nasekali v postoji, lebo na tento aspekt som bol taktiež pripravený a chcel som z neho ťažiť.

V súboji ste boli neuveriteľne presný a na súperovi bolo vidno, že je z toho doslova frustrovaný. Čím to bolo?

Myslím si, že to bolo tým, že sa bojovým umeniam, a najmä postojárskym disciplínam, venujem odmalička, čiže sa teším, že to bolo vidno a ten rozdiel sa tam preukázal.

Vy ste prezradili, že veľkou oporou je vaša psychická sila, s čím ste v minulosti trocha bojovali. Čo sa zmenilo?

Nazvime to, že som dospel. Je to zrejme preto, že správne trénujem a z toho pramení tá psychická pohoda. Ďalším aspektom je, že som zdravý a to bol vážny atribút, ktorý ma limitoval, o ktorom som ani nevedel, že mal taký dosah. Teraz som ale späť silnejší, múdrejší a poučený, čiže tá psychická pohoda je z toho, že komplexne robím všetko dobre.

Azda najsilnejšia veta, ktorá zaznela po zápase bola, že s vami treba rátať. Bolo za touto myšlienkou niečo špecifické?

Vravel som to na margo toho, že je ľahké niekoho odpísať a zatvárať pred ním dvere. Ja ale rozhodnem o tom ako budem bojovať a dokedy budem bojovať, nie nejaké názory ľudí, alebo kohokoľvek na tejto planéte. Potreboval som si to povedať.

Vy ste takmer hneď po súboji naskočili späť do prípravy, keď vás uvidíme na podujatí Oktagon Prime 4 v Košiciach. Ako sa to celé ukulo?

Týždeň po zápase som cvičil v gyme a prišiel za mnou Ilja. Opýtal sa ma, či som po zápase fit, lebo prišla ponuka. Ja, že jasné, som úplne fit, tak sa ma opýtal, či by som si nedal o niečo vyše dvoch mesiacov zápas. Je to trochu nahusto, ale nie je to nejako skoro a stíham sa pripraviť. Oddychovať nemusím, lebo ma baví to, čo robím, takže ideme bojovať.

Aj mi to tak sedí, že som si dal týždeň pauzu a od pondelka som opäť v tréningu a pripravujem sa na zápas. Čiže v Košiciach sa vidíme znova.

Čo môžeme očakávať od Fera Fodora?

Budem sa snažiť stále prekonávať seba, ja som svoj najväčší súper a od toho sa to všetko odvíja. Budem sa snažiť byť opäť lepší ako som bol, čiže pevne verím, že zas vylepšeného.