Novinky - 12.03.2020 07:00

Karol Ryšavý: Výhra ma dúfam posunie do titulového súboja, lebo už neviem, koho budem musieť poraziť

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Vypredaná Ostravar aréna a zrejme najlepšia atmosféra na domácej scéne. Taký má byť turnaj Oktagon 16, ktorý mal byť na programe už túto sobotu, ale pre koronavírus sa všetko zmenilo a podujatie tak uvidíme o niečo neskôr. Turnaj pritom prinesie celú plejádu hviezd, medzi ktoré nepochybne patrí aj Karol Ryšavý. Ten v súboji ľahkých váh vyzve Ronalda Paradeisera, pričom výhra mu môže zabezpečiť zápas o opasok.

Ako prebieha príprava na nebezpečného Ronalda Paradeisera? Pociťujete ešte nejaké dozvuky zranenia?

Moja príprava po prvýkrát prebiehala iba v SFG. A musím povedať, že to bola najlepšia voľba a veľký krok mojej kariéry. Chodili za mnou sparingovia, ktorých Attila vybavil a tí ma nonstop týrali. Ivan Buchinger, Lajoško, Attila a všetci chalani z SFG, všetko to bude vidieť v zápase. Mám životnú formu a máte sa načo tešiť.

Zranenie je vyliečené na sto percent už od januára a už ani neviem, že nejaké bolo, takže to je minulosť. V príprave sme sa zameriavali na komplexnosť ako vždy a nič sme nevynechali. Veľmi sa teším na zápas, som veľmi hladný.

Obaja ste mladí bojovníci, aj keď Ronald má na svojom konte viac profi vystúpení. O čo sa budete v súboji opierať?

Moja silná stránka je môj tím a ľudia okolo mňa, ktorí ma podporujú. Priateľka, rodičia priateľky, sponzori, moja rodina, kamaráti, za čo sa im chcem poďakovať, a hlavne môj najúžasnejší tím SFG.

Kam by vás mohla výhra posunúť? Máte v hlave už aj súboj o kráľa ľahkej váhy?

Výhra ma dúfam posunie do titulového súboja, lebo už neviem, koho budem musieť poraziť, aby mi dali šancu na to, čo si tu od začiatku budujem. Oni ale majú vlastnú politiku... Ja budem zápasiť, lebo ma to baví a robím to celým srdcom. Pre mňa je ale každý fight dôležitý, aj keď nejde o opasok. Veď jeden už mám. (úsmev)

Akú atmosféru očakávate vo vypredanej Ostravar aréne?

V Ostrave bude určite super atmosféra, najväčší aplauz som zažil práve tam v zápase proti Jartimovi. Ostraváci sú mi blízki, keďže som od malička fandil Spartaku Trnava a Baník mal s Trnavou družbu. Čiže idem tam akoby do druhého domova. Už sa veľmi teším. 

My sme v Šamoríne spoznali šampióna vo vašej váhovej kategórii. Čo vravíte na výkon poľského reprezentanta Legierskeho?

Výkon Legierskeho? Celkom dobré, ale prial som to Mirovi.

Momentálne svet bojuje s koronavírusom, ktorý bohužiaľ presunul aj turnaj v Ostrave. Ako túto situáciu vnímate?

Na to nemám veľmi čo povedať, treba dodržiavať hygienu a všetci budú zdraví, aj fighteri, aj fanúšikovia. Netreba to brať na ľahkú váhu.

Váš tip na výsledok súboja Kozma vs Kertész?

Ja si myslím, že teraz vyhrá Kertész. Už mali zápas, kde cítil Dávida a bude sa vedieť pripraviť o to lepšie. Ale nech výhra lepší, nemám nič proti žiadnemu z oboch bojovníkov.