Novinky - 06.04.2020 08:33

Oktagon predstavuje nové turnaje! Zápasy budú každý týždeň

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Oktagon MMA/Youtube

Prišiel čas opäť prebudiť bojovníkov, nakopnúť adrenalín a rozpútať búrku bojových športov. Organizácia prichádza s novým projektom pre fanúšikov s názvom Oktagon Underground. Vzhľadom k okolnostiam a nariadeniam vlády, ktoré znemožňujú usporiadanie akýchkoľvek akcií pre fanúšikov promotéri vymysleli špeciálny koncept, aby priaznivci dostali, čo chcú a príležitosť majú hlavne bojovníci. Tí si môžu privyrobiť zaujímavú sumu a nevypadnúť z tempa.

Od momentu, kedy prestanú platiť najprísnejšie opatrenia, odštartuje každý týždeň jedno kolo zápasov Oktagon Underground. Jeden týždeň v Českej republike, ďalší zase na Slovensku. Celkovo to teda bude sedem týždňov a sedem turnajov. V zápasoch Oktagon Underground sa predstavia obľúbení bojovníci a hviezdy organizácie v piatich vypísaných váhových kategóriách, z čoho jedna bude venovaná ženským zápasníčkam. Bojovať sa bude pyramídovým systémom, pričom do každej pyramídy zasiahne osem bojovníkov, štyria Česi a štyria Slováci. Finále bude vždy československé.

Celkovo si bojovníci medzi sebou rozdelia viac ako 100-tisíc eur. Pravidlá Oktagon Underground budú jednoduché, ale nie úplne totožné s MMA.

- Zápasy sa budú odohrávať v oktagone
- Bojovníci budú zápasiť v MMA rukaviciach
- Zápas bude trvať 3 kolá po 3 minútach a v prípade remízy sa duel rozhodne v extra kole
- Dovolené sú všetky známe techniky postoja a tiež klinč a práca na pletive, obe však musia byť aktívne
- Zápas je možné pomocou takedownu presunúť aj na zem, kde je po troch sekundách aktívnej kontroly uznaný ako úspešný a boj sa vracia SPÄŤ NAHOR

Do tohto projektu sa môžu prihlásiť všetci profesionálni bojovníci. Tí, ktorí sa nedostanú do pyramídy, budú mať ešte šancu zúčastniť sa v tzv. “super-fightoch” a rezervných zápasoch, ktoré pre prípady zranenia organizátori očakávajú. Všetkých sedem turnajov bude možné sledovať online a všetky akcie samozrejme prebehnú BEZ prítomnosti divákov a za dodržania všetkých požadovaných pravidiel.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora