Novinky - 07.04.2020 08:00

Ilja Škondrič: Sme bojovníci, toto nás nepoloží!

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Rovnako ako takmer v každom odvetví aj v športe si kríza spojená s koronavírusom vyžiadala svoju daň. Zatvorené sú telocvične, turnaje sa presunuli. Legendárny Ilja Škondrič si je ale istý, že aj toto zložité obdobie prekonáme a bojovníci prídu do klietky silnejší ako kedykoľvek predtým.

Ako trávite počas týchto dní svoj voľný čas?

Momentálne voľný čas trávim tak, že sa venujem priateľke, psíkovi a občas aj svojej práci. Ale aj tam, čo sa týka security, je troška menej roboty, asi ako aj v každom segmente. Zväčša som teda doma, alebo vonku so psom, prípadne trénujem v prírode. Trénujem dokonca dvojfázovo každý deň, keďže nie je inej roboty. Všetko zlé je tak na niečo dobré a môžem sa venovať sám sebe s tým, že mám viac pokoja.

Vidno, že sa udržiavate vo forme. Máte v hlave aj nejaký MMA zápas, prípadne iné súťaže, keď toto šialenstvo pominie?

Samozrejme, rozmýšľam nad MMA zápasom. Rovnako keď sa rozbehnú turnaje v jiu-jitsu a grapplingu, tak sa ich taktiež budem zúčastňovať. Čiže určite budem zápasiť.

Kvôli koronavírusu sú bojové športy v kríze. Ako je na tom váš domovský gym Octagon Fighting Academy?

Samozrejme, gym na tom, čo sa týka finančnej stránky, nie je dobre, pretože je absolútne zavretý, čiže vykazuje stratu. Je to veľmi nepríjemné hlavne pre majiteľov gymu, chápem ich. Je to ale celosvetový problém, a tak to musíme zvládnuť. Sme bojovníci a bojujeme ďalej, čiže ani toto nás nepoloží!

Ako sú na tom vaši zverenci? Ste s nimi v kontakte?

Chalani sa zmierili s tým, že nemôžu tak plnohodnotne trénovať. Ale ako máme možnosť vidieť na sociálnych sieťach, tak tiež vytiahli tréning von. Snažia sa čo najmenej zgrupovať, ale vždy sa ich pár stretne a trénujú spolu.

Pripravujú sa teda na dohodnuté duely, ktoré ale boli na neurčito preložené?

Áno, trénujú na plánované Oktagony. Je otázne, či sa vôbec uskutočnia, ale musia mať v hlave to, že tie zápasy budú, ináč by sa poľavila disciplína a to nechcú ani oni sami. Samozrejme, v hlave majú tie turnaje, ciele, bez ktorých by ťažko existovali.

Máte už nejaké predbežné informácie od organizátorov, kedy by sa mohli turnaje uskutočniť?

Na to si musíme ešte počkať. Organizátori to majú veľmi ťažké, pretože vyhodiť reklamu na nejaký turnaj, o ktorom nevieš, či bude, je celkom problém.