Novinky - 07.04.2020 21:00

Koľko zarobia hviezdy nového projektu Oktagonu?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Po dvoch odložených turnajoch prišla organizácia Oktagon MMA s riešením najmä pre bojovníkov. Tí dostanú príležitosť zabojovať o celkovú dotáciu 100-tisíc eur v rámci projektu Oktagon Underground. Ihneď po uvoľnení povinných opatrení sa začnú organizovať turnaje bez prítomnosti divákov, na ktorých fighteri zabojujú o slušné peniaze v pavúkovom systéme.

Váhových kategórii bude celkovo päť vrátane jednej ženskej. Pre lepšie zapamätanie zvolila organizácia limity do 70, 80, 90 a 100 kilogramov, zatiaľ čo u žien to bude do 61 kilogramov. Organizátori projektu následne zverejnili aj jednotlivé finančné odmeny, ktoré dostanú všetci zúčastnení. Víťaz každého pavúka zinkasuje za finálový duel 5-tisíc eur k čomu si priráta aj prémie za štvrťfinále a semifinále. Celkovo si tak príde na viac ako 7-tisíc eur, čo už je slušná suma.

Zápasy sú označené ako exhibičné, to znamená, že sa bojovníkom nebudú rátať do oficiálnych tabuliek. Bojovať sa bude viac-menej podľa pravidiel MMA, avšak bez výraznejšieho súboja na zemi. Každý úspešný takedown bude totiž po troch sekundách vyhodnotený ako ukončený a boj sa presunie späť do postoja. Turnajov by celkovo malo byť sedem v siedmych po sebe idúcich týždňoch okamžite po uvoľnení jednotlivých opatrení.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora