Novinky - 08.04.2020 22:11

Na koho sa môžeme tešiť v projekte Oktagon Underground?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Najväčšia československá MMA organizácia pred pár dňami predstavila nový projekt. Pôjde o exhibičné zápasy s upravenými pravidlami zmiešaných bojových umení s názvom Oktagon Underground. Jeden z promotérov organizácie Ondřej Novotný medzi časom stihol potvrdiť niektoré mená z domácej scény, od ktorých už obdržal prihlášku.

„Gábor tam hrá rolu jednak tú, že sa prihlásil a tiež sme potrebovali s niekym natáčať. Nebolo to jednoduché, bolo to v momente, kedy bol Gábor najviac po ruke a stále je to ikonický bojovník, ktorý púta pozornosť. Či už je pozitívna alebo negatívna,” potvrdil Novotný vo svojom vysielaní relácie MMA letem světem. Zároveň oznámil aj meno Matěja Peňáza, elitného českého postojára a podľa dostupných informácií prihlášku poslali aj Matouš Kohout, Jan Janka, Samuel Daňko, Vasil Ducár či Milan Ďatelinka.

Promotér Oktagonu tiež dodal dve mená, ktoré s určitosťou v tomto projekte neuvidíme a to sú Attila Végh a Karlos Vémola: „Určite tam nebude Attila. Všetci vieme, že si chcel dať pauzu a byť s rodinou. Určite tam nebude ani Karlos. Bol na operácii ramena a mal čo robiť, aby stihol vôbec ten plánovaný júnový termín. Ak by sa aj prihlásil, tak by sme ho nenechali zápasiť, pretože sa musí dať dokopy a má pred sebou niekoľko rokov kariéry, kde sa mu zápasy budú do skóre počítať.”

Úvodné zápasy by sa podľa Novotného mali uskutočniť už v sobotu 25. apríla. Bojovať sa podľa plánu má každú sobotu od 20:00 a stále platí informácia, že to budú súboje v jednotlivých krajinách. Znamená to, že sa prvých šesť turnajov uskutoční zvlášť na Slovensku a v Českej republike. Následne sa víťazi jednotlivých pyramíd stretnú v medzinárodnom finále, ktoré by sa však malo uskutočniť najskôr sedem týždňov od prvého turnaja.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora