Novinky - 12.04.2020 18:11

Ako Attila Végh uspal Karlosa Vémolu

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Ubehlo viac ako päť mesiacov od pamätnej chvíle. Československé MMA zažilo prelomový turnaj, ktorý sledovali desaťtisíce ľudí v oboch krajinách. Na galavečeri Oktagon 15 vyzval v pražskej O2 aréne Attila Végh Karlosa Vémolu. Duel dostal prívlastok Zápas storočia a zostane tak navždy uchovaný v pamäti fanúšikov.

Celému zápasu predchádzala dlhá príprava. Už začiatkom minulého roka totiž bolo jasné, že sa títo dvaja kohúti v klietke stretnú, keď promotéri Oktagonu predstavili Vémolu ako novú tvár organizácie. Český Terminátor dostal príležitosť hneď na prvom turnaji v roku 2019. V Ostrave si bez veľkých ťažkostí poradil s Pawlom Brandysom a bol opäť o krôčik bližšie k vysnívanému súboju s Attilom Véghom.

Slovenský zápasník však v júni prehral. Stalo sa to, čo nikto nečakal, keď americký veterán Virgil Zwicker knokautoval domácu hviezdu. Razom sa otvárali špekulácie či vôbec k Zápasu storočia dôjde. Obaja aktéri v tom mali jasno a pokračovali v tvrdej príprave. Vémola sa v lete nemaznal s Brazílčanom Henriquem da Silvom, ktorého porazil na body a následne odštartoval plnú koncentráciu na Oktagon 15.

Végh si po prehre dal pauzu. Nezdar ho však nakopol. Reprezentant Spartakus Fight Gymu absolvoval prípravu, akú už dávno nie a už na vážení pred Zápasom storočia bolo jasné, že to Vémola nebude mať ľahké. Dovtedy bol český bojovník jasným favoritom a to najmä v očiach laickej verejnosti, avšak Attila Végh svoje zbrane nezložil. To potvrdil aj v samotnom zápase, ktorý ukončil po dvoch minútach a siedmich sekundách prvého kola. Súboj vyhral doslova s prehľadom a preťal tak dlhú sériu a sny Karlosa Vémolu o návrate do UFC.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora