Novinky - 05.05.2020 17:55

Michal Zátorský: Nie som typ bojovníka, ktorý si hľadá ľahšiu cestu

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram/Michal Zátorský

Keďže sa každým dňom blíži spustenie projektu Oktagon Underground, organizácia postupne zverejňuje aj mená zápasníkov, ktorí sa v ňom predstavia. Jedným z nich je aj Michal Zátorský, skúsený boxer s cieľom presadiť sa aj v MMA. Bojovať bude na slovenskej strane vo váhovej kategórii do 70 kilogramov, kde sa podľa jeho vlastných slov nachádzajú fighteri na úrovni.

Talentovaný bojovník sa mal pôvodne predstaviť už na galavečeri Oktagon 14 v Bratislave. Vtedy ho však vyradilo zranenie: „Prvý kontakt s Oktagonom nastal minulý rok pred turnajom Oktagon 14. Mal som zápasiť s Holanďanom, ale vyvrtol som si členok a zápas sa tak musel zrušiť. Všetko sa ale deje pre niečo a myslím si, že to tak malo byť. Zrejme to ešte pre mňa bolo skoro,” zaspomínal si. Ďalší súboj mal v organizácii naplánovaný v apríli, avšak z pochopiteľných dôvodov ani na ten dôjsť nemohlo: „Pôvodne som mal zápasiť na turnaji Oktagon Prime 4, ale to sa kvôli kríze presunulo. Tento rok som však v januári absolvoval svoj prvý profi MMA zápas a vyhral som na KO v treťom kole.”

Kvôli pandémii koronavírusu sa tak turnaje Oktagonu museli presunúť na neskôr, na čo však organizácia zareagovala projektom Oktagon Underground: „Vzhľadom na to, aká je momentálna situácia, je to veľmi dobrý projekt. Môžme sa udržať v tréningovom a zápasovom nasadení a zároveň zarobiť aj dobré peniaze. Jedno s druhým je to urobené dobre a veľmi sa mi to páči,” ozrejmil Zátorský. Na otázku či má vytypovaného súpera odpovedal jednoznačne: „Je to úplne jedno s kým by som mal bojovať. Nie som ten typ bojovníka, ktorý si hľadá ľahšiu cestu. Každý jeden sme na úrovni, takže to určite budú dobré zápasy.” Rovnako vníma aj českú stranu pavúka: „Z českej strany nepoznám skoro nikoho. Zaregistroval som tam len Le Sy Ho, ale tiež je to jedno, kto by to mohol byť. Treba poraziť každého, keď chcem byť najlepší.”

Zdroj: Instagram Michal Zátorský

Nový projekt by na základe stanovených pravidiel mohol sadnúť najmä postojárom, keďže sa bude bojovať z väčšej časti práve v postoji. Reprezentant Octagon Fighting Academy však má na túto skutočnosť jasný názor: „Výhodu bude mať ten, kto pôjde do zápasu viac pripravený. Gro je vyhrať zápas a postúpiť ďalej, takže využijem všetko, čo mi k tomu pomôže. Ak bude treba, urobím aj takedown,” povedal 12-násobný majster Slovenska v boxe. Zátorský však má do budúcna veľké plány práve vo svete MMA: „Chcem opasok v mojej váhe, ktorý je momentálne voľný,” potvrdil. V skutočnosti je aktuálne opasok bantamovej váhy naozaj voľný, keďže ho organizácia po prestupe odobrala Tomášovi Deákovi, ktorý patrí k tradičným sparingpartnerom práve skúseného boxera.

V čase, kedy je náročné zabezpečiť si potrebné podmienky na tréning to môže ohroziť aj prípravu samotných bojovníkov do ďalších zápasov: „V tomto období, a to platí pre každého, nielen pre športovca, treba byť silný a zodpovedný k svojej práci. Nenechať sa odradiť. Dá sa plnohodnotne pripraviť aj teraz. Využívam všetky možnosti, ktoré mám,” dodal. Zátorský je členom Octagon Fighting Academy, kde trénuje so známymi menami ako Tomáš Deák, František Fodor, Igor Daniš či Ykos Ibragimov, ktorý sa stará najmä o postoj bojovníkov: „Chcel by som poďakovať môjmu tímu, trénerom, sparingpartnerom a celej OFE. Spolu kráčame tým správnym smerom,” povedal na záver.

Zdroj: Instagram Michal Zátorský

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora