Novinky - 11.05.2020 09:00

Pirát Krištofič: Ja som sa neprišiel turnaja zúčastniť, ja som ho prišiel ovládnuť

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Oktagon MMA predstavil naozaj silné zostavy svojho projektu Underground a jednou z najnabitejších je váha do 90kg. A práve v tejto kategórií uvidíme v akcii aj obľúbeného Samuela ´Piráta´ Krištofiča, ktorý sa chystá celý turnaj ovládnuť.

Vy sa opäť vraciate do organizácie Oktagon MMA. Prečo ste sa rozhodli prihlásiť do turnaja Underground?

Pripomína mi to moje nerozvážne mladícke časy, keď som sa naháňal po uliciach, štadiónoch a bil sa hlava-nehlava. Proste mi to pripomenulo takú nostalgiu tohto obdobia, že sa idem ťať.

Vy ste po poslednom súboji skončili so zlomeninami oboch rúk. Je už všetko stopercentne zahojené?

Ruky sú už úplne v poriadku, už som ich aj otestoval v Thajsku, kde som bol na dovolenke spojenej s prípravným kempom.

Ako prebieha váš tréningový režim?

U mňa sa v podstate nič nezmenilo, trénujem tvrdo. Podmienky sa trocha zmenili, keďže netrénujem v gyme, ale trénujem vonku. Sme taká skupina, ktorá sa stretáva a kvalita tréningov je na vysokej úrovni. V tomto tak nevidím žiaden problém. Kto chce hľadá spôsoby, kto nechce hľadá výhovorky, my makáme rovnako ako pred koronou a rovnako budeme makať aj po nej.

Čo hovoríte na svojich súperov vo váhovej kategórií do 90 kilogramov?

Máme v pyramíde tvrdých postojárov, ktorí majú na svojom konte významné úspechy, ale ja viem, že keď budem koncentrovaný v hlave, budem tvrdý a nekompromisný, tak každého z nich dokážem poraziť a aj porazím. Som teda v pohode a teším sa na vojnu.

Vy ste mali v minulosti pomerne ostré výmeny s ďalším súťažiacim Jozefom Wittnerom. Je to už za vami, alebo ho stále máte v hľadáčiku?

Viem, že tam je, ale ja som starý dotrhaný pouličný doberman, ktorý si nevyberá súperov, aj keď viem, že Wittner by bol pod týmito pravidlami jeden z ľahších súperov. Je mi ale jedno, koho mi dajú, pretože ja som sa neprišiel turnaja zúčastniť, ja som ho prišiel ovládnuť a podmaniť si celý Underground.

Uvidíme vás zatiaľ iba v projekte Underground, alebo máte s Oktagonom dohodnuté aj ďalšie duely?

Zatiaľ som iba v turnaji Underground a uvidíme, čo prinesie čas. Vďaka tejto korone, Oktagon priniesol super projekt, kde si môžeme zazápasiť, takže paráda a čo bude ďalej, to sa uvidí.

Koho by ste si z českej strany priali vo finále?

Vo finále, aj keď viem, že sa mi to nesplní, tak by som chcel potkana Salčáka prašivého a vyrazil by som mu všetky zuby z úst. Ale viem, že on sa do finále nedostane, takže bohužiaľ.

Vy ste sa nemali v láske už počas natáčania Oktagon Výzvy 2. Čo sa vlastne medzi vami udialo?

Keď sme boli na dome, tak sa na mňa usmieval, ruku mi podával, a keď sme prišli domov, tak do médií začal hovoriť hlúposti, že dúfa, že vo finále prehrám, lebo nie som dobrý vzor pre mladých, že som rasista, fašista a podobne nezmysly. Po tomto všetkom mi na jednom z Media Day išiel podávať ruku, tak som sa skoro neudržal. Bol falošný, keď sme boli na dome, aj potom, keď ma opäť stretol. Keď ma nemáš rád, tak normálne povedz, že ma nemáš rád a hotovo.