Novinky - 17.05.2020 11:11

Prvý turnaj Oktagonu v novom formáte aj s tvrdými ukončeniami!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA

Nový projekt s názvom Oktagon Underground priniesol v sobotu večer nádielku dvanástich zápasov. Dve tretiny súbojov boli ukončené pred limitom, čo značí vysokú atraktivitu pre fanúšikov. Spomedzi známych mien z MMA prostredia sa však bojovníkom darilo len polovične.

Hneď na úvod totiž nezvládol svoj zápas Jan Janka, ktorý síce dokončil pár úspešných takedownov, ale v treťom kole išiel po tvrdom kolene od Matěja Kozubovského k zemi. Opačný prípad bol súboj Matouša Kohouta s Michalom Rybom. Skúsený postojár so skúsenosťami z MMA v zápase dominoval a prebojoval sa do ďalšieho kola, kde naňho čaká ďalší zápasník Oktagonu Jakub Bahník. Ten taktiež pomerne jednoznačne zdolal svojho súpera, ktorým bol Pavel Hvězda.

Naopak nedarilo sa Pavlovi Salčákovi. V úvodnom kole síce dokázal Zdeňka Polívku poriadne potrápiť, no napokon to bol práve on, kto súboj prehral v druhom kole. Polívka narazí v ďalšom kole pyramídy na elitného postojára Matěja Peňáza, ktorý sa so svojim protivníkom nemaznal. Mladého Matěja Hrkala doslova rozobral už v prvom kole a to druhé sa ani len nezačalo. Skúsený Peňáz tak potvrdil pozíciu favorita pyramídy do 90 kilogramov, kde bude na českej strane len ťažko hľadať adekvátneho súpera.

Zdroj: Oktagon MMA

V dvoch hlavných súbojoch večera sa opäť predstavili aj zápasníci MMA. Leo Brichta najskôr na body zdolal húževnatého Pavla Šacha, kým Tomáš Le Sy nezvládol vyhecovaný zápas s Tadeášom Růžičkom. V poriadne tvrdej bitke sa z víťazstva tešil druhý menovaný, ktorý uspel v druhom kole. V semifinále českej strany ho tak čaká súboj so Štěpánom Gubom.

Oktagon Underground, výsledky 1. kola, 16.5.2020
Matěj Kozubovský def. Jan Janka - 3. kolo KO
Daniel Vítovec def. David Hunanyan - body
Štěpán Guba def. Jan Pajtaš - body
Matouš Kohout def. Michal Ryba - 2. kolo KO
Ladislav Krištůfek def. Lukáš Chotěnovský - 3. kolo TKO (vhodený uterák)
Zdeněk Polívka def. Pavel Salčák - 2. kolo KO
Luboš Lesák def. Pavel Tesař - 2. kolo KO
Matěj Peňáz def. Matěj Hrkal - 1. kolo KO
Jakub Bahník def. Pavel Hvězda - 2. kolo KO
Jakub Klauda def. Adam Dvořáček - body
Leo Brichta def. Pavel Šach - body
Tadeáš Růžička def. Tomáš Le Sy - 2. kolo KO

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora