Novinky - 18.05.2020 08:00

Jeden úder môže rozhodnúť, hovorí Jozef Wittner

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Prešovský odchovanec Jozef Wittner už v sobotu zasiahne do bojov v turnaji Oktagon Underground. Aj keď je v MMA kolotoči skôr známy svojimi ukončeniami na sumbission v súboji s tvrdým boxerom Erikom Tlkancom bude chcieť ukázať, že je nebezpečný aj v postoji.

Ako sa cítite po fyzickej stranke? Ovplyvnil koronavírus nejako váš tréningový režim?

Cítim sa skvele, počas aktuálnej situácie mám veľa priestoru na seba, menej povinností, takže mám viacej regenerácie a oddychu po tvrdých tréningoch. Hlavne nemusím držať žiadne diéty, takže som plný energie a baví ma to.

Čo bola vaša motivácia prihlásiť sa do Undergroundu?

Som súťaživý typ, takže hlavne to. Viem, že MMA zápas tak skoro nebude, tak aby som nezaspal na vavrínoch a hlavne ani dlhá pauza od zápasov nie je dobrá.

Vy ste skôr známy ako zemiar a ako sme už mali možnosť vidieť, Underground by mal vyhovovať viac postojárom. Môžeme očakávať, že svojim postojom prekvapíte?

Je to pravda, že moju najsilnejšiu stránku nemôžem využívať, ale to nevadí, nedám nikomu nič zadarmo. Všetko ukážu samotné zápasy.

Koho považujete za najväčšiu hrozbu na slovenskej strane pyramídy do 90kg?

Hrozba budú asi fighteri, ktorí budú najlepšie pripravení na všetko, čo je povolené. To, že komu to sadne najviac sa ukáže v zápasoch. Je to váha, kde nemôžem nikoho podceniť a aj jeden úder môže rozhodnúť.

Na čo si bude treba dávať pozor pri týchto upravených pravidlách?

To záleží od súperov, ale v mojom prípade asi na signifikantné údery od protivníkov.

Vy sa postavíte veľmi kvalitnému bojovníkovi Erikovi Tlkancovi. Čo vravíte na súpera?

Je to dobrý boxer. Podľa toho, čo som videl, tak v týchto pravidlách to bude nebezpečný zápas.

Čo bude vaša najsilnejšia stránka?

Mojou silnou stránkou bude to, že som trénoval stále, či je vírus, či nie je, takže som pripravený. Nemal som žiadne pauzy v tréningu.