Novinky - 22.05.2020 08:00

Leonard Spišský: Denis je podľa všetkého asi najväčší favorit, ale ja si na neho verím

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Už v sobotu nás čaká úvodné kolo slovenskej časti projektu Oktagon Underground, na ktorej uvidíme celú plejádu hviezdnych mien. Okrem známych bojovníkov ako ´Pirát´ Krištofič, Marek Bartl, či Ronald Paradeiser sa na karte objaví aj zástupca Pit Gymu Levoča Leonard Spišský. A kto Lea pozorne sleduje, určite vie, že je čiernym koňom pyramídy do 70 kilogramov.

“Na turnaj sa už veľmi teším a verím, že sa ukážem v tom najlepšom svetle,” hovorí pred podujatím Spišský, ktorý je jedným z najlepších postojárov na slovenskej MMA scéne. Veď zo štyroch výhier v profi kolotči svojich súperov ukončil knokautom až trikrát. A aj preto by mu mali pravidlá Undergroundu vyhovovať.

Talentovaný východniar trénuje každý deň v gyme prípadne podľa počasia aj vonku. Maká sa, samozrejme, stále naplno. Jeho súperom pritom bude taktiež bojovník z východu Denis Tripšanský, ktorý je už divákom Oktagonu dobre známy. A Spišský si je vedomý jeho kvalít. “Denis je podľa všetkého asi najväčší favorit, ale ja si na neho verím.” Čo by malo na Tripšanského platiť si necháva Leo pre seba, ale určite to ukáže v zápase.

Zástupca Top Team Košice Tripšanský pritom v minulosti pôsobil v Pit Gyme a taktiež pred nedávnom porazil Ladislava Kokyho, ktorý je členom rovnakého gymu. Kto by ale čakal medzi Spišským a Tripšanským rivalitu, nedočká sa. “Ja som začal trénovať, keď tam už nebol, čiže medzi nami nie je žiadna rivalita. Idem tam sám za seba ukázať, že som lepší a verím, že predvedieme pekný zápas.”

Medzi oboma bojovníkmi tak pôjde o čistokrvný súboj výborných postojárov, ktorí budú s určitosťou útočiť na zápas večera. Tak zaujímavý štýl boja sa totiž nevidí každý deň. Spišský je pritom v Oktagone nováčik a dúfa, že svojim výkonom presvedčí aj promotérov. “Určite by som sa žiadnej ďalšej spolupráci s Oktagonom nebránil.” Nech už to dopadne akokoľvek, v sobotu uvidíme súboj dvoch veľkých talentov domácej scény.