Novinky - 24.05.2020 01:11

Oktagon Underground II: Úspešný návrat Piráta aj nevídaná prestrelka v postoji

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA

Druhý turnaj pod hlavičkou projektu Oktagon Underground priniesol najmä ukončenia na body. Po prvýkrát sa fanúšikovia dočkali extra štvrtého kola a videli tiež divokú prestrelku medzi Čepom a Jevickým. Vrátil sa tiež “Pirát”, ktorý úspešne porazil Benka a postúpil do ďalšieho kola.

Úvod večera sa niesol v znamení vyrovnaného súboja. Nikolas Krivák a Jacob Mikula sa dostali až do štvrtého kola a to po prvýkrát v histórii pravidiel Undergroundu. Úspešnejší napokon bol zverenec Vladimíra Moravčíka Krivák, ktorý tak postúpil do ďalšieho kola. Na body končila väčšina duelov druhého turnaja. V prvej polovici večera takto uspeli okrem Kriváka aj Lukáš Eliáš, Michal Zátorský, Denis Farkaš a Marco Novák. Dominantný bol najmä Zátorský, ktorý jasne zvíťazil nad Tomášom Drábikom. Ešte dominantnejší výkon podal Juraj Tutura, ktorý doslova zlikvidoval Samuela Daňka. Toho tréneri v druhom kole už po niekoľkom počítaní nepustili ďalej.

Druhá polovica večera odštartovala naozaj tvrdo. Vlasto Čepo a Patrik Jevický sa do seba pustili ako v klasickej pouličnej bitke a predviedli niečo, čo sa len tak nevidí. Tvrdší a presnejší bol v dlhých výmenách Čepo, ktorý súpera poslal trikrát k zemi, čo znamenalo tri počítania a koniec zápasu. Zo zvyšných piatich duelov sa až štyri skončili na body. Jedinou výnimkou bol skúsený boxer Erik Tlkanec, ktorý dokázal v tvrdom zápase ukončiť Patrika Križana. Okrem toho predviedli vyrovnaný zápas Denis Tripšanský s Leonardom Spišským, kde sa z postupu teší prvý menovaný. Ronald Paradeiser jasne nabodoval Milana Kratochvílu, keď úradoval najmä úspešnými takedownami. Čosi podobné predviedol pri svojom návrate aj Samuel “Pirát” Krištofič proti Jakubovi Benkovi. Populárny zápasník využil všetky možné zbrane, aby zápas vyhral a to sa mu aj podarilo. Záver turnaja patril Kamilovi Cibinskému, ktorý porazil taktiež na body Mareka Bartla a prebojoval sa tak do ďalšieho kola. Oktagon Underground pokračuje už v sobotu 30. mája a to na českej strane pavúka aj s účasťou žien a tiež mužov do 100 kilogramov. Na Slovensko sa projekt vráti 6. júna.

Zdroj: Oktagon MMA

Oktagon Underground II, výsledky, 23.5.2020
Nikolas Krivák def. Jacob Mikula - body (extra kolo)
Lukáš Eliáš def. Adrián Bartl - body
Michal Zátorský def. Tomáš Drábik - body
Juraj Tutura def. Samuel Daňko - 2. kolo (corner stoppage)
Denis Farkaš def. Samuel Liška - body
Marco Novák def. Roman Paulus - body
Vlasto Čepo def. Patrik Jevický - 1. kolo KO
Denis Tripšanský def. Leonard Spišský - body
Ronald Paradeiser def. Milan Kratochvíla - body
Erik Tlkanec def. Patrik Križan - 2. kolo KO
Samuel Krištofič def. Jakub Benko - body
Kamil Cibinski def. Marek Bartl - body

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora