Novinky - 24.05.2020 17:22

Matěj Peňáz: Súper si neuvedomoval moje kvality

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Matěj Peňáz/Instagram

Po štarte projektu Oktagon Underground sa na českej strane okamžite začali formovať favoriti jednotlivých váh. V kategórii do 90 kilogramov je ním Matěj “Money” Peňáz, ktorý podal najdominantnejší výkon na prvom turnaji. Skúsený, no stále mladý český kickboxer s impozantným skóre 23-3 sa tak predviedol vo vynikajúcom svetle a ukázal, že je právom členom najprestížnejšej organizácie sveta, ktorou je v kickboxe Glory.

Oktagon zverejnil svoj plán zorganizovať sériu turnajov pod špeciálnymi pravidlami po začatí pandémie koronavírusu. Hlásiť sa tak mohol ktokoľvek s aspoň jedným profesionálnym zápasom. Peňáz neváhal príliš dlho a šance sa chopil: „Príliš dlho som nepremýšľal, keďže všetky zápasy od Glory kickboxing boli zrušené. Bol som tak rád za možnosť zápasiť,” zaspomínal si. “Money”, ako znie jeho prezývka, pôsobí v organizácii, ktorá je považovaná za UFC vo svete kickboxu. To aj sám potvrdil: „Áno, som v Glory veľmi spokojný. Čo sa týka organizácie a súperov, tak sa jedná o najvyššiu úroveň.”

Hneď po zverejnení pyramíd v rámci Oktagon Underground bol Peňáz považovaný za jedného z najväčších favoritov na víťazstvo vo svojej váhe: „Reakcií bolo naozaj veľa. Ja som to vnímal a vnímam to od začiatku tak, že chcem celú pyramídu vyhrať a ukázať to najlepšie, čo v zápase dokážem,” povedal. Na úvod projektu si zmeral sily s mladým Matějom Hrkalom. Pre skúseného kickboxera to však bol mierny skok a to najmä kvôli menším rukaviciam: „V zápase som sa cítil komfortne, tešil som sa, že vyskúšam malé rukavice a veľmi sa mi to páči. Je to síce zmena, ale povedal by som, že pre mňa pozitívna,” dodal.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Be considerate and take care of your loved ones. We #win together! ? . . . #teampenaz

Príspevok, ktorý zdieľa Matěj |MONEY| Peňáz (@teampenaz),

Práve súboj Peňáza s Hrkalom sprevádzali aj vyjadrenia mladšieho z dvojice, ktorý si doslova vyžiadal zápas so skúseným Peňázom: „Súper si ma vyžiadal, ale myslím si, že si vôbec neuvedomoval moje kvality. Ja som mu ich samozrejme rád ukázal,” ozrejmil český reprezentant. Ten samozrejme musí byť pripravený aj na možnosť zápasu s najlepším bojovníkom na slovenskej strane v prípadnom superfinále: „Určite som sa pozeral aj na zápasníkov na slovenskej strane. Je tam veľa zaujímavých mien. Do finále nech sa dostane ten najlepší,” povedal bez konkrétneho mena, s ktorým by si finále želal. Najskôr sa tam však bude musieť prebojovať. Peňázova cesta bude pokračovať v sobotu 30. mája proti Adamovi Dvořáčkovi.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora