Novinky - 25.05.2020 11:44

Šampión Oktagonu bude pôsobiť v KSW!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA

So začiatkom nového týždňa uzrela svetlo sveta zaujímavá informácia zo sveta zmiešaných bojových umení. Šampión ľahkej váhy Oktagonu Mateusz Legierski sa totiž dohodol na spolupráci s prestížnou poľskou organizáciou KSW. Obhajovať by však mal aj opasok v Oktagone a tak ho fanúšikovia uvidia v jednotlivých krajinách striedavo.

Pôjde teda o podobný prípad ako už môžu fanúšikovia poznať v podaní Davida Kozmu. Ten štartoval v ruskej RCC, no naďalej je šampiónom Oktagonu a bude tiež obhajovať svoj opasok. K situácii okolo Legierskeho sa už vyjadrili aj promotéri Pavol Neruda a Ondřej Novotný: „Spoločne s našim šampiónom Mateuszom Legierskim sme riešili, kedy bude môcť znovu zápasiť a pretože je všetko nejasné, tak sme mu vyšli v ústrety pri ponuke od KSW na dvojitú zmluvu. Mateusz naďalej zostáva našim šampiónom a bojovníkom. Súčasne však bude skúšať šťastie na jeho domácej pôde.”

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

"Krize okolo čínské chřipky přináší nutnost vyrovnat se s ní na různých polích, ale i zajimavé příležitosti a spolupráce. Společně s naším šampiónem ?? M. Legierskim jsme řešili, kdy bude moci znovu zápasit a protože je vše nejasné, tak jsme mu vyšli vstříc při nabídce KSW na dvojí smlouvu. Mateusz zůstává nadále našim šampiónem a našim bojovníkem. Současně však bude zkoušet své štěstí na jeho domácím poli. Je to výjmečná situace - něco nového pro nás všechny - kterou si nyní však u našich zahraničních bojovníků umíme představit. Děkujeme jak jemu, tak jeho manažerovi a v neposlední řadě KSW za naprosto seriózní a konstruktivní jednání. Zápasy v OKTAGON MMA mají sice dle smlopuvy přednost, ale samozřejmě se budeme snažit si vyjít všichni vštříct." promotéři OKTAGONU ?? Ondřej Novotný & Pavol Neruda ?? . #oktagonmma #ksw ?

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma),

Vyzerá to teda tak, že na ohlasovanému zápasy s Karolom Ryšavým či Ľudovítom Kleinom tak rýchlo nedôjde. Žiaden z týchto duelov síce nebol oficiálne oznámený organizáciou, no sám Legierski si túto dvojicu vyhliadol a nepochybne by išlo o zaujímavé súboje. Najbližší zápas poľského zápasníka momentálne potvrdený nie je, avšak dá sa očakávať, že ho najskôr bude chcieť postaviť práve domáca KSW a až potom príde na rad obhajoba v Oktagone.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora