Novinky - 29.05.2020 14:00

Vlasto Čepo: S Pirátom by to bola neskutočná márovačka!

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Druhé kolo turnaja Oktagon Underground prinieslo duel medzi Vlastom Čepom a Patrikom Jevickým, na ktorý len tak ľahko nezabudneme. A bol to práve Čepo, ktorý dokázal knokautovať súpera a okrem postupu do semifinále si získal aj neskutočné množstvo nových fanúšikov.

Ako sa cítite po zápase s Jevickým? Máte nejaké zranenie, alebo budete o týždeň pripravený na 100 percent?

Po zápase sa cítim super, na druhý deň ráno som sa zobudil a ďalej pokračoval v tréningoch. Zranenia nemám žiadne a budem ready na 110 percent.

Aká bola taktika na súpera? Bolo v pláne ído prestrelky?

Taktika bola pracovať z odstupu a tvrdé, priame údery. Zo 2-3 krát som to v zápase aj urobil, len potom sa po mne rozbehol a už išla taktika bokom, keďže ja môžem takéto prestrelky.

Cítili ste aj ty po zápase, že ste sa stali doslova miláčikom publika?

Neviem, či som sa stal miláčikom publika, ale bol dobrý ohlas na oboch, aj na mňa aj Patrika. Ľudom sa páčilo, tak aspoň, že tak, keďže veľmi technický fight to nebol. Niekedy sa ale musíš prispôsobiť situácii a potom z toho môže vzniknúť takto bitka.

Vy ste mali po zápase pomerne emotívny prejav na adresu Matyasa Viszlaya. Prečo?

S kulturistom som už mal mať asi rok aj niečo dozadu amatérsky zápas. Ponúkli mi ho tuším na TFN a ja som to zobral bez rozmýšľania, on nie. Mal nejaké poznámky na mňa, že nech si idem robiť ego do profi MMA, lenže ja som vtedy mal možno jeden amatérsky zápas, čiže som nebol v MMA žiadny skúsený fighter. Ja som šiel do jeho športu, nie že on mal ísť proti mne v boxe, kde som doma.

Tak som si povedal, že raz na neho príde a osud to tak zariadil, že nás dali spolu na Undergrounde. No a už som tušil, že nenastúpi, celý týždeň som to hovoril. Zrazu prišla správa, že on nejde, lebo čo ak sa auto pokazí, alebo ak pôjde do karantény atď., ďalej vám nemusím hovoriť. Podla vás to bol ozajstný dôvod? 

Vás čaká v semifinále nebezpečný boxer Erik Tlkanec. Čo hovoríte na súpera?

Áno, ďalšie kolo mám zápas s Erikom, na ktorý sa veľmi teším. Poviem len toľko, že Erik je skúsenejší boxer, ja som skúsenejší bitkár.

Bude to súboj dvoch boxerov, ale vy máte viac skúsenosti z MMA. Bude to vaša výhoda?

Mám viac skúsenosti z MMA a z klietky, určite aj to bude hrať rolu v tomto zápase v môj prospech. 

V slovenskom finále sa môžete stretnúť so svojim kamarátom a sparingom Pirátom Krištofičom. Ako by ste brali tento súboj? Bola by to taká kamarátska 'márovačka'?

S Pirátom by to bola neskutočná márovačka! Vieme si to pekne nahádzať aj na tréningu, ale tu by to bolo trochu drsnejšie. Už sme sa s tým ale zmierili. Bavili sme sa  o tom a ak by to vyšlo na nás dvoch, tak sa poriadne pobijeme. Budeme mať na čo spomínať a na druhý deň si spolu pôjdeme niečo ugrilovať. 

Ak by ste postúpili do finále, koho by ste si priali z českej strany?

Ak by sa podarilo postúpiť, v čo verím, tak mi je jedno, koho by mi dali, lebo už sú tam top fighteri. Ale asi najviac Václava Holotu, lebo mal uľahčenú cestu. Prišiel čerstvý zadarmo do semifinále a za tie jeho instagramové 'trash talky' po troch profi zápasoch v MMA by som chcel jeho.