Novinky - 01.06.2020 15:17

VIDEO: Oktagon Underground III: profesionálka podľahla tínedžerke

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA

Tretím turnajom pokračoval unikátny turnaj organizácie Oktagon MMA s podtitulom Underground. Pražský klub Epic bol spoločne s pár desiatkami divákov svedkami zaujímavých súbojov, ktoré priniesli najmä tvrdý boj. Vo väčšine prípadov uspeli favoriti, no fanúšikovia boli svedkami aj prekvapenia v podobe víťazstva Melvina Maného či Terezy Bledej.

Úvod večera ovládol Luboš Lesák, ktorý si na body poradil s Janom Pajtašom. Následne sa do tvrdej prestrelky pustili Jakub Klauda a Václav Holota. Zo začiatku to vyzeralo lepšie pre nováčika v Undergrounde, no ten sa vysílil a napokon sa pred svojim súperom musel skloniť. Tvrdý boj predviedli aj Tadeáš Růžička so Štěpánom Gubom. Dostali sa až do extra štvrtého kola, v ktorom však už dominoval favorizovaný Růžička a vo finále váhy do 70 kilogramov sa tak stretne s Lesákom. Takmer bez problémov zvládol svoj zápas skúsený Matěj Peňáz. Ten sa síce v samom závere duelu s Adamom Dvořáčkom nečakane dostal do počítania, no na jeho dominantnom víťazstve na body to nič nezmenilo a môže sa tak pripravovať na finále s Jakubom Klaudom, ktoré ho čaká o dva týždne. Prvým ženským zápasom tohto projektu bol súboj Magdalény Šormovej s Terezou Dvořákovou a priniesol tvrdú bitku. Rozhodnutie priniesli až bodoví rozhodcovia a to v prospech skúsenejšej Šormovej.

Druhú polovicu karty otvoril súboj ťažkotonážnikov medzi Tomášom Hronom a Melvinom Maném. Jasným papierovým favoritom bol veterán Hron, avšak Mané prekvapil taktikou a s prehľadom si postrážil postup do finále. Rovnako do českého finále sa dostal aj Matouš Kohout, ktorý si na body poradil vo veľmi tesnom zápase s Jakubom Bahníkom. Druhý boj zápasníkov do 100 kilogramov obstarali Daniel Škvor a Jan Gottvald. Zápas to bol veľmi krátky a pomerne jednoznačný v prospech Škvora. Ten si vo finále zmeria sily s Maném. Tvrdý súboj predviedli aj Leo Brichta s Matějom Kozubovským. Ďalšie bodové rozhodnutie vyznelo v prospech mladšieho z dvojice a Brichta tak v zápase o českého kráľa váhy do 80 kilogramov nastúpi proti Kohoutovi. Hlavný zápas večera obstarala bývalá zápasníčka UFC Lucie Pudilová, ktorú si doslova vyžiadala stále len 18-ročná Tereza Bledá. Ukázalo sa, že urobila dobre, pretože predviedla vynikajúci výkon a favoritku na body porazila a vo finále si tak zmeria sily so Šormovou. Oktagon Underground bude pokračovať štvrtým turnajom už o týždeň, kedy spoznajú finalistov slovenskí fanúšikovia.

Oktagon Underground III, 30.5.2020, výsledky:
Luboš Lesák def. Jan Pajtaš - body
Jakub Klauda def. Václav Holota - corner stoppage
Tadeáš Růžička def. Štěpán Guba - 4. kolo KO
Matěj Peňáz def. Adam Dvořáček - body
Magdaléna Šormová def. Tereza Dvořáková - body
Melvin Mané def. Tomáš Hron - body
Matouš Kohout def. Jakub Bahník - body
Daniel Škvor def. Jan Gottvald - 1. kolo KO
Leo Brichta def. Matěj Kozubovský - body
Tereza Bledá def. Lucie Pudilová - body

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora