Novinky - 06.06.2020 23:00

Oktagon Underground IV: Víťazili favoriti. Ich dominancia prišla hneď v prvom kole

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA

Štvrtým turnajom dnes pokračoval projekt Oktagon Underground, ktorý sa po prvýkrát presunul na slovenské územie. V Bratislave sa uskutočnilo desať atraktívnych zápasov, po ktorých poznáme zloženie finálových dvojíc v každej z piatich vypísaných váhových kategórii.

Ako prvý sa do finále prebojoval Ivan Bartek po dominantnom výkone v prvom kole, kedy s prehľadom ukončil Gabriela Töröka. Nasledovali dva duely na body. Marco Novák jasne porazil Nikolasa Kriváka, zatiaľ čo Kamil Cibinski sa poriadne natrápil s Jakubom Kadášom. Historicky prvú submisiu v Undergrounde si na svoje konto pripísal Pavol Langer, ktorému sa v druhom kole podarilo chytiť Simona Michálka. Dominantný výkon predviedla aj Lucia Krajčovič, ktorá poľahky zdolala Alenu Gondášovú v druhom kole.

Druhú polovicu večera otvoril tvrdý súboj Denisa Tripšanského s Michalom Zátorským, v ktorom napokon uspel prvý menovaný. Na body sa do finále dostal aj Ronald Paradeiser po súboji s Denisom Farkašom. Na záver si však pre fanúšikov pripravili najdominantnejšie výkony hneď traja bojovníci. Lucia Szabová si pripísala najrýchlejšie ukončenie v Undergrounde po submisii na rear-naked choke. Na túto techniku si poradila s Paulou Marčišovou. Tvrdú prestrelku opäť doručil Vlasto Čepo, ktorému to aj po druhýkrát vyšlo. Tentokrát si pripísal skalp Erika Tlkanca. Do tretice dominoval v prvom kole aj Samuel “Pirát” Krištofič, ktorý si poradil s Lukášom Eliášom.

Vo finále, ktoré sa uskutoční o dva týždne tak proti sebe nastúpia Marco Novák a Denis Tripšanský vo váhe do 70 kilogramov. Vo váhovej kategórii do 80 kilogramov to bude dvojica Ronald Paradeiser - Kamil Cibinski. Tvrdý boj sa očakáva vo váhe do 90 kilogramov od Samuela Krištofiča s Vlastom Čepom. V kategórii ťažkotonážnikov si to rozdajú Ivan Bartek a Pavol Langer a ženské finále bude v zložení Lucia Krajčovič - Lucia Szabová. Tento turnaj sa uskutoční 20. júna, no ešte predtým si to v českom finále rozdá ďalších desať bojovníkov v Prahe.

Oktagon Underground IV, výsledky:
Ivan Bartek def. Gabriel Török - 1. kolo TKO
Marco Novák def. Nikolas Krivák - body
Kamil Cibinski def. Jakub Kadáš - body
Pavol Langer def. Simon Michálek - 2. kolo submisia
Lucia Krajčovič def. Alena Gondášová - 2. kolo TKO
Denis Tripšanský def. Michal Zátorský - body
Ronald Paradeiser def. Denis Farkaš - body
Lucia Szabová def. Paula Marčišová - 1. kolo submisia (rear-naked choke)
Vlasto Čepo def. Erik Tlkanec - 1. kolo TKO
Samuel Krištofič def. Lukáš Eliáš - 1. kolo TKO

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora