Novinky - 13.06.2020 23:00

Oktagon Underground V: Do superfinále postúpili favoriti

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA

Finále českej strany jednotlivých pyramíd bolo na programe dnes večer v rámci projektu Oktagon Underground. V pražskom klube Epic sme spoznali piatich superfinalistov, ktorí sa neskôr predstavia v zápasoch proti súperom zo Slovenska. Najviac sa darilo favoritom, keď všetci piati postúpili do finále.

Úvod večera sa niesol v znamení “superfightov”, ktoré doplnili hlavnú kartu finálových zápasov projektu Oktagon Underground. V rámci týchto duelov sa uskutočnili štyri mužské a jeden ženský súboj a bola to tak slušná zahrievacia jazda pred hlavnými duelmi. Hlavnú kartu otvorili Daniel Škvor a Martin Horský, teda finalisti váhy do 100 kilogramov. Papierové predpoklady sa potvrdili a postup do superfinále si vybojoval Škvor. Favorizovanú pozíciu potvrdil aj Matěj Peňáz, ktorý sa stal najdominantnejším víťazom večera, keď Jakubovi Klaudovi dovolil vydržať v klietke len niečo málo cez minútu.

Dominantný bol aj Tadeáš Růžička, ktorému sa do cesty postavil Jakub Dyk. Favorit zápasu zvíťazil v druhom kole a prebojoval sa tak do superfinále, ktoré by sa malo uskutočniť o tri týždne. V ňom fanúšikovia uvidia aj novú hviezdu Terezu Bledú. Premožiteľka Lucie Pudilovej porazila aj druhú najlepšiu českú MMA zápasníčku Magdalénu Šormovú a opäť tak upútala pozornosť. Najvyrovnanejší bol hlavný zápas večera. Leo Brichta v ňom napokon uspel na body, keď sa na jeho stranu postavili dvaja z troch bodových rozhodcov. Slovenské finále projektu Oktagon Underground je na programe v sobotu 20. júna.

Oktagon Underground V: České finále, výsledky:
”Superfighty”
Ivo Crhák def. Stanislav Mašek - 2. kolo TKO
Bernard Plavec def. Tomáš Mazal - 2. kolo KO
Tereza Dvořáková def. Paula Marčišová - body
Jan Pajtaš def. Jozef Janotík - body
Petr Bartoněk def. Adrián Bartl - body

Pyramída Oktagon Underground
Daniel Škvor def. Martin Horský - 2. kolo TKO
Matěj Peňáz def. Jakub Klauda - 1. kolo TKO
Tadeáš Růžička def. Jakub Dyk - 2. kolo TKO
Tereza Bledá def. Magdaléna Šormová - body
Leo Brichta def. Matouš Kohout - body

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora