Novinky - 21.06.2020 02:00

Oktagon Underground VI: Množstvo krásnych ukončení a porážka Piráta

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA

V poradí šiesty turnaj Oktagon Underground ponúkol hneď niekoľko tvrdých ukončení a zaujímavých zápasov. Okrem piatich finálových duelov dostali príležitosť aj ďalší desiati zápasníci, ktorí si to rozdali v tzv. superfightoch. Najväčšiu pozornosť však pútal hlavný zápas večera medzi Samuelom Krištofičom a Vlastom Čepom.

Úvod večera patril Tomášovi Zajacovi. Ten si s prehľadom poradil s mladým Jacobom Mikulom, ktorého porazil na body. Hneď v ďalšom súboji predviedol KO večera mladý talent Roman Paulus po krásnom highkicku. Jeho súper Tomáš Drábik tak nemal žiadnu šancu. Nešťastne sa skončil duel Milana Kratochvílu s Denisom Farkašom. Ten netrval príliš dlho a to kvôli zraneniu Farkaša pri pokuse o takedown. Fanúšikovia sa však mali na čo pozerať vo štvrtom zápase večera. Monika Chochlíková dominovala proti mimoriadne odolnej Viktórii Bulínovej a pripísala si tak víťazstvo na body. Bodových rozhodcov presvedčil aj Jakub Benko v zápase s obávaným postojárom Vasilom Ducárom.

Finálové zápasy jednotlivých pyramíd otvoril súboj Ivana Barteka so Simonom Michálkom. Outsider v zápase siahal na víťazstvo, no napokon si nabehol na koleno a v superfinále tak Daniela Škvora vyzve Bartek. Tvrdý súboj ponúkli Marco Novák a Denis Tripšanský. Mladý východniar však v treťom kole stratil fyzické sily a inkasoval tvrdý knokaut. Novák sa tak v superfinále postaví obávanému Tadeášovi Růžičkovi. Dominantný bol vo svojom dueli Ronald Paradeiser, ktorý nedal žiadnu šancu Michalovi Petrišovi a po presnom zásahu postúpil do superfinále, kde by sa mal postaviť Matoušovi Kohoutovi, keďže Leo Brichta je údajne zranený.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Chceš být u toho a vidět poslední OKTAGON UNDERGROUND o €8000 a titul "KRÁL PODZEMÍ"? ? Lístky najdeš na ? bit.ly/SUPERFINALE ? #ticketportalcz

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma),

Očakávané vrcholy večera v podobe hlavných zápasov priniesli súboje na body. Lucia Szabová absolútne dominovala v konfrontácii s Luciou Krajčovič, ktorú zdolala suverénne na body a v superfinále ju tak čaká nová hviezda MMA Tereza Bledá. Vrcholom večera mal byť súboj Samuela “Piráta” Krištofiča s Vlastom Čepom, no napokon z toho bola skôr taktická bitka. V nej bol úspešnejší Čepo a raduje sa tak z postupu do superfinále, kde ho už čaká obávaný Matěj Peňáz. Superfinále sa uskutoční v sobotu 4. júla v Brne aj za prítomnosti obmedzeného počtu divákov.

Oktagon Underground VI: Slovenské finále, výsledky:
”Superfighty”
Tomáš Zajac def. Jacob Mikula - body
Roman Paulus def. Tomáš Drábik - 1. kolo KO
Milan Kratochvíla def. Denis Farkaš - 1. kolo TKO
Monika Chochlíková def. Viktorie Bulínová - body
Jakub Benko def. Vasil Ducár - body

Pyramída Oktagon Underground
Ivan Bartek def. Simon Michálek - 2. kolo KO
Marco Novák def. Denis Tripšanský - 3. kolo KO
Ronald Paradeiser def. Michal Petriš - 1. kolo KO
Lucia Szabová def. Lucia Krajčovič - body
Vlasto Čepo def. Samuel Krištofič - body

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora