Novinky - 26.06.2020 13:11

Šampión Oktagonu ide do boja! Postaví sa stálici Undergroundu

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Šampión welterovej váhy organizácie Oktagon MMA David Kozma ide znovu do boja. Predstaví sa v superfighte na poslednom turnaji projektu Oktagon Underground, ktorý sa uskutoční v sobotu 4. júla. Súperom českého bojovníka bude slovenský postojár Milan Kratochvíla, ktorý absolvoval pyramídu Undergroundu vo váhe do 80 kilogramov.

Takýto atraktívny súboj si pre fanúšikov pripravili promotéri organizácie ako odmenu za vytrvalú podporu. Kozma naposledy bojoval v decembri v Rusku, kde prehral s domácim Romanom Muchamedšinom. Pre “Ružového Pantera” to bola prvá prehra po sérii siedmich víťazstiev. Následne mal Kozma obhajovať svoj titul proti Mátému Kertészovi na turnaji Oktagon 16, ktorý však bol preložený na začiatok septembra. Šancu tak dostane v špeciálnom projekte v superfighte, ktorého výsledok sa nezapíše do oficiálnych štatistík bojovníkov.

Súperom českého fightera bude elitný slovenský postojár a účastník projektu Oktagon Underground Milan Kratochvíla. Ten síce prehral v prvom zápase pyramídy s Ronaldom Paradeiserom, no následne si na svoje konto pripísal aj jedno víťazstvo. V superfighte zdolal Denisa Farkaša, avšak nie tradičným spôsobom, keďže sa Farkaš na začiatku zápasu zranil. Napriek tomu bol duel vyhodnotený ako výhra Kratochvílu, ktorý sa tak tentokrát predstaví pod špeciálnymi pravidlami už po tretíkrát, čo by mohla byť výhoda v zápase s obávaným Kozmom. Duel sa uskutoční na turnaji Oktagon Underground VII v sobotu 4. júla.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora