Novinky - 04.07.2020 09:22

Superfinále Undergroundu aj so zvučnými menami domácej scény

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Unikátny projekt Oktagon Underground dnes večer napíše svoju poslednú kapitolu. Po šiestich turnajoch, kedy si to medzi sebou rozdali slovenskí a českí fighteri sa tí najlepší postavia proti sebe v superfinále. Okrem piatich duelov jednotlivých pyramíd však fanúšikovia uvidia a šesť superfightov, kde sa predstavia stálice Oktagonu ako napríklad šampión welterovej váhy David Kozma.

Ešte pred ním však dostanú príležitosť napríklad mená ako Jakub Dohnal, Daniel Hromek, Jakub Bahník, Jan Malach či Magdaléna Šormová. Hlavným zápasom superfightov bude následne očakávaný súboj Davida Kozmu s Milanom Kratochvílom. Favoritom je Kozma, ktorému však nemusia vyhovovať špeciálne pravidlá. Tie by mohli hrať do karát skôr slovenskému postojárovi, ktorý sa navyše v Undergrounde už predstavil v dvoch zápasoch.

Hlavnú kartu následne otvorí súboj ťažkotonážnikov. Český reprezentant Daniel Škvor vyzve Ivana Barteka. Tento zápas prinesie celkového víťaza pyramídy do 100 kilogramov. Nasledovať bude očakávaný súboj Tadeáša Růžičku s Marcom Novákom vo váhe do 70 kilogramov. Obaja majú za sebou niekoľko tvrdých bojov a bude tak zaujímavé sledovať, ktorý z nich si lepšie poradí so superfinálovou výzvou. Víťaza spoznáme aj vo váhe do 80 kilogramov, kde finále obstarajú Ronald Paradeiser a Matouš Kohout. Pôvodne sa síce slovenskému zástupcovi mal postaviť Leo Brichta, no ten je zranený a tak jeho miesto zaujal práve porazený český finalista Kohout.

Na dvojicu hlavných zápasov večera sa tešila celá československá MMA verejnosť. Najskôr sa v ženskom finále proti sebe mali postaviť Lucia Szabová a hviezda posledných týždňov Tereza Bledá, ktorá už dokázala v Undergrounde poraziť Luciu Pudilovú a Magdalénu Šormovú. Tento duel však napokon bude hlavným zápasom večera, keďže Matěj Peňáz kvôli zraneniu ruky nenastúpi na súboj s Vlastom Čepom. Mimoriadne očakávaný zápas sa tak aspoň na tomto turnaji neuskutoční. Celý program štartuje o 19:00.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora