Novinky - 04.07.2020 23:30

Oktagon Underground VII: Superfinále ovládli Česi

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Posledný turnaj projektu Oktagon Underground priniesol rozuzlenie v štyroch váhových pyramídach. V atraktívnych dueloch dominovali českí zápasníci, ktorí získali víťazstvá v každom superfinále. Jediným neuskutočneným zápasom zostalo očakávané finále vo váhe do 90 kilogramov medzi Matějom Peňázom a Vlastom Čepom.

Ešte pred vyvrcholením špeciálneho projektu však prišli na rad superfighty s atraktívnymi bojovníkmi. Svojimi výkonmi zaujali najmä Sebastián Fapšo a Jan Malach, ktorí svojich súperov ukončili tvrdými zásahmi. Pozornosť však pútal hlavne duel Davida Kozmu s Milanom Kratochvílom, v ktorom napokon dominoval šampión Oktagonu. Kozma síce mal v prvom kole problémy, no vo zvyšných dvoch už prešiel na taktiku takedownov, ktorá slávila úspech.

Na hlavnej karte sa napokon objavili len štyri duely. Na úvod potvrdil pozíciu favorita Daniel Škvor, ktorý dominoval v zápase s Ivanom Bartekom. Ešte dominantnejší výkon predviedol Tadeáš Růžička. Mladý talent doslova zlikvidoval Marca Nováka a ovládol váhu do 70 kilogramov. V hlavnom predzápase zvládol taktickú bitku lepšie Matouš Kohout, ktorý zdolal Ronalda Paradeisera. Hlavný duel večera priniesol tvrdý boj medzi Terezou Bledou a Luciou Szabovou. Podľa priebehu zápasu to vyzeralo skôr na víťazstvo slovenskej zástupkyne, alebo aspoň na remízu. Napokon sa však dvaja bodoví rozhodcovia priklonili na stranu Bledej, ktorá si v tomto projekte pripísala tretí cenný skalp.

Oktagon Underground VII, superfighty:
Andreas Čehovský def. Jakub Dohnal - body
Zdeněk Polívka def. Daniel Hromek - body
Sebastián Fapšo def. Jakub Bahník - 1. kolo KO
Jan Malach def. Štefan Mészáros - 2. kolo TKO
Magdaléna Šormová def. Eliška Pelechová - 3. kolo submisia
David Kozma def. Milan Kratochvíla - body

Oktagon Underground VII, superfinále:
Daniel Škvor def. Ivan Bartek - 1. kolo TKO
Tadeáš Růžička def. Marco Novák - 1. kolo TKO
Matouš Kohout def. Ronald Paradeiser - body
Tereza Bledá def. Lucia Szabová - body

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora