Novinky - 17.07.2020 09:55

Oktagon opäť prekladá vypredaný turnaj

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Najväčšia československá MMA organizácia musí opäť riešiť problémy. Turnaj Oktagon 16, ktorý sa pôvodne mal uskutočniť ešte v marci tohto roka, bol najskôr preložený na začiatok septembra, no ani tento termín nebude reálny. Včera totiž vedenie Oktagonu oznámilo, že sa ostravský turnaj bude konať najskôr 24. októbra.

Ide teda už o druhé nútené preloženie vypredaného turnaja. Najväčším problémom je pravdepodobne fakt, že je galavečer už dlhodobo vypredaný a má sa uskutočniť pred 11-tisíc divákmi. To však neumožňuje česká ani slovenská vláda, resp. opatrenia, ktoré v týchto krajinách platia. Blízko Ostravy je navyše vo veľkom zasiahnutý karvinský región a tak je preloženie turnaja jedinou možnou voľbou.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

"Nedá se nic dělat, ale situace v Moravskoslezském kraji nám ani na druhý pokus nedovolí uskutečnit turnaj OKTAGON 16. Na základě jednání s krajskou hygienickou stanicí, musíme turnaj posunout na další datum, a to 24.10. 2020. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a stejně tak hlavní hvězdy turnaje. Budeme dělat maximum, aby zápasy, které se z mnoha různých důvodu nepovede uskutečnit v původním složení, nahradili pokud možno ještě zajímavější bitvy. Děkujeme všem za podporu v časech, kdy si ji od našich fanoušků vážíme ještě více, než kdy předtím. Jak pro bojovníky, tak fanoušky, uděláme maximum a v nejtvrdším městě republiky odpálíme show, na kterou se jen tak nezapomene!" promotéři OKTAGON MMA Ondřej Novotný & Pavol Neruda.

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma),

Hlavným zápasom Oktagonu 16 má byť titulový súboj Davida Kozmu s Mátém Kertészom. Zúčastniť sa ho tiež majú mená ako Gábor Boráros či Lucia Szabová, avšak momentálne nie je jasné, ktoré z pôvodne plánovaných zápasov naozaj organizácia dokáže priniesť. Už skôr totiž z karty vypadli napríklad Niklas Stolze, ktorého čaká premiéra v UFC, Grzegorz Siwy, ktorý podpísal zmluvu v ruskej ACA či Václav Mikulášek, ktorého čaká koncom septembra duel s Karlosom Vémolom.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora