Novinky - 02.09.2020 09:33

Fanúšikovia sa majú na čo tešiť! Oktagon odhalil veľké novinky

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA

Po dlhom čakaní a neistote smerom k najbližším zápasom v organizácii Oktagon MMA je po včerajšku o čosi jasnejšie. Tlačová konferencia Oktagon Time odhalila novinky a plány organizácie do konca roka 2020. Uskutoční sa hneď päť turnajov a tiež piata séria populárnej reality šou Oktagon Výzva. To však nie je ani zďaleka všetko, čo promotéri pre fanúšikov pripravili.

Turnaje s divákmi či bez nich

V tejto chvíli je jasné, že sa v období od septembra do decembra uskutoční päť turnajov. Tie sa poväčšine budú konať v Brne, teda v dejisku finále projektu Oktagon Underground a promotéri sú pripravení na všetky možnosti. K dispozícii tak poskytnú toľko vstupeniek, koľko budú aktuálne opatrenia dovoľovať, no počítajú tiež s možnosťou, že sa turnaje budú konať bez prítomnosti divákov. Ako však Ondřej Novotný a Pavol Neruda na tlačovej konferencii potvrdili, týchto päť podujatí sa do konca roka 2020 uskutoční za každú cenu.

Opätovný presun podujatí v Prahe a Ostrave

Dlhodobou témou sú tiež plánované podujatia v Prahe a Ostrave. Pôvodne malo ísť o galavečery Oktagon 17 a Oktagon 16 v hale O2 Universum, resp. Ostravar Aréne, no číslovanie sa vzhľadom na situáciu zmení. Pražský turnaj, ktorého lákadlom mal byť súboj Karlosa Vémolu s Václavom Mikuláškom, sa presúva až na 25. septembra 2021. S určitosťou na ňom fanúšikovia uvidia Karlosa Vémolu, čo bolo potvrdené samotnými promotérmi. Rovnako tak sa priaznivci v Ostrave môžu tešiť na Davida Kozmu, avšak nie v zápase s Mátém Kertészom, ako to bolo pôvodne naplánované. Turnaj v tomto meste dostal taktiež nový termín a to 13. februára 2021.

Päť číslovaných turnajov v roku 2020

Napriek nepriazni osudu a množstvu opatrení, kvôli ktorým sa tradičné turnaje uskutočniť nemôžu, našla organizácia riešenie. Usporiada totiž päť turnajov v klasickom poradí s číslovaním od 16 do 20 a to v rámci štyroch mesiacov. Všetko otvorí podujatie Oktagon 16, ktoré sa uskutoční v sobotu 26. septembra aj s hviezdnymi menami domácej scény ako sú napríklad Gábor Boráros, Tereza Bledá, Viktor Pešta či Ronald Paradeiser. Nasledovať bude turnaj Oktagon 17 s hlavným zápasom Kozma vs. Kertész a tiež súbojom Vémola vs. Mikulášek. Neskôr sa fanúšikovia dočkajú aj ďalších turnajov, na ktorých sa môžu pripraviť na mená ako Lucia Szabová, Samuel “Pirát” Krištofič či Martin Buday.

Aplikácia a nový gym

Spolu s novinkami ohľadom jednotlivých turnajov a zápasov uzrela svetlo sveta aj nová aplikácia organizácie Oktagon MMA. Tá má ponúknuť okrem prehľadných informácii aj jednotlivé prenosy, videá, štatistiky a novinky zo sveta najväčšej československej MMA organizácie. K tomu promotéri spomenuli aj nový gym, ktorý však už zopár týždňov funguje a fanúšikovia mali možnosť vidieť zábery z nového komplexu v Šamoríne. Nahrávala sa v ňom piata séria Oktagon Výzvy a k dispozícii bude aj naďalej pre potreby organizácie.

Prehľad turnajov a potvrdených zápasov (bojovníkov) v roku 2020:
Oktagon 16 (26.9.2020 - Brno)
Magdaléna Šormová
Robin Fošum - Melvin Mané
Branislav Zuzák - Zdeněk Polívka
Jakub Tichota - Denis Tripšanský
Jakub Běle - Tomáš Bolo
Tereza Bledá - Marie Loiseau
Miroslav Brož - Gregor Shestakov
Gábor Boráros - Tato Primera
Viktor Pešta - Csaba Hocz
Karol Ryšavý - Ronald Paradeiser

Oktagon 17 (17.10.2020 - Brno)
Jakub Dyk - Tadeáš Růžička
Karlos Vémola - Václav Mikulášek
David Kozma - Máté Kertész

Oktagon 18 (neznámy termín a miesto konania)
Finále Oktagon Výzvy 5
Sandra Mašková - Lucia Szabová (finále Oktagon Výzvy 4)
Jozef Wittner - Róbert Pukač

Oktagon 19 (5.12.2020 - neznáme miesto konania)
Samuel “Pirát” Krištofič - Robert Bryczek

Oktagon 20 (30.12.2020 - neznáme miesto konania)
Martin Buday - Michal Mokhnatkin (možná zmena turnaja)

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora