Novinky - 03.09.2020 20:22

Klein reaguje na výzvu Legierskeho: Kto je klaun?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Tlačová konferencia organizácie Oktagon MMA ukázala, akým smerom sa bude uberať pôsobenie zápasníkov v roku 2020. Konať sa bude päť turnajov s hviezdnym obsadením. V doposiaľ potvrdených súbojoch sa však neobjavili viaceré známe mená z domácej scény. Medzi ne patrí aj Ľudovít Klein, ktorého meno sa už dlhšie spája s prechodom do UFC. To ale narušila koronakríza a tak by slovenský supertalent mohol toto obdobie využiť na ďalší zápas pod Oktagonom.

Záujem zápasiť s Kleinom ukazoval ešte počas karantény poľský šampión váhy do 70 kilogramov Mateusz Legierski. Ten si v apríli naozaj nekládol servítku pred ústa, keď najprv vyzval Karola Ryšavého a následne sa dožadoval aj zápasu s Kleinom. Slovenský zápasník s týmto súbojom problém nemal a okamžite na tieto výzvy reagoval: „Ja sa tomu zápasu nebránim a chápem, že sa potrebuje zviditeľniť a zarobiť si nejaké peniažky,” povedal Klein ešte v apríli. Následne sa o dueli Klein vs. Legierski uvažovalo ako o titulovom vo váhovej kategórii do 66 kilogramov, no momentálne sa zdá, že Poliak stratil záujem.

Medzi časom totiž bol predstavený ako posila poľskej organizácie KSW, kde už mal mať aj svoj prvý zápas. Ten sa napokon neuskutočnil pre Legierskeho zranenie. Napriek tomuto prestupu mu bolo umožnené obhajovať titul ľahkej váhy v Oktagone, čo fanúšikovia v Čechách a na Slovensku prijali s radosťou. Tak Legierski, ako aj Klein, naposledy bojovali vo februári na galavečeri Oktagon Prime 3 v Šamoríne a za sebou tak majú dlhú prestávku. Reprezentant trnavského Spartakus Fight Gymu tak na sociálnych sieťach reagoval a Legierskeho poslal ďalší odkaz: „Kto je klaun? Chceš so mnou bojovať a keď poviem, že poďme na to, tak nemáš slov,” napísal Klein.

V tejto chvíli tak fanúšikovia a zrejme aj promotéri Oktagonu čakajú na reakciu poľského zápasníka. Legierski vo februárovom titulovom zápase ľahkej váhy porazil Miroslava Štrbáka na body a odvtedy chŕlil oheň na všetky strany. Na tlačovej konferencii Oktagon Time však jeho meno v žiadnom z pripravovaných zápasov nepadlo, no jeden z promotérov Ondřej Novotný sa vyjadril k prípadnému súboju Legierskeho s Kleinom: „Ja si s ním a jeho manažmentom píšem. Obaja ale hovoria niečo iné.” Zostáva tak len čakať, ako sa situácia bude ďalej vyvíjať.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora