Novinky - 06.09.2020 08:40

Mená účastníkov piatej Oktagon Výzvy odtajnené

redakcia Autor: redakcia

Už 14. septembra štartuje na televíznych staniciach O2 TV Šport a TV Joj Plus piaty ročník Oktagon Výzvy. Českú stranu bude v projekte reprezentovať Matúš Kohout, pôvodom thaiboxer, ktorý v posledných rokoch plne presedlal na MMA. V lete si došiel pre výhru v projekte Underground, keď vo finále kategórie do 80 kilogramov zdolal favorizovaného Ronyho Paradeisera.

V Undergrounde sa fanúšikom Oktagon predviedol prvýkrát aj ďalší účastník tohtoročnej Výzvy Pavel Hvězda. Svoj zápas ale nezvládol a padol s Jakubom Bahníkom. Predstaví sa aj tridsaťjedenročný thaiboxer z Muay Thai Brno Vladimír Lengál. A českú trojicu doplní štvrtý do partie, Michal Krčmář, ktorý mal v predminulom roku tú česť zazápasiť si proti legendárnemu thaiboxerovi Buakawovi. Kvartet slovenských bojovníkov si vezmú pod svoje krídla tréneri Viktor Pešta s Michalom Hořejším.

Slovenskú stranu budú reprezentovať Tomáš Zajac a Roman Paulus, ktorí sa objavili v projekte Underground, Matúš Šutka, ktorý pod hlavičkou Oktagon nestačil na Jakuba Dyka ani na Matúša Kohouta a zatiaľ amatérsky MMA bojovník Igor Lukačovič. Trénerskú dvojicu tvoria už tradične Ilja Škondrič a Attila Végh.

Piata epizóda bude tento rok po prvýkrát vysielaná naživo z Bratislavy a zapoja sa aj diváci. Svojimi hlasmi budú môcť ovplyvniť zloženie semifinálových dvojíc.