Novinky - 29.09.2020 09:00

Slováci si pripisujú víťazstvo: A nie hocijaké!

redakcia Autor: redakcia

Konečne! Slovenský tím síce opäť nevyhral vo výzve mimo klietky, zato v ringu prekonal českého súpera vo veľkom štýle. Mladučký Roman Paulus sa predviedol v dokonalej forme.

Na začiatku tretej epizódy je v slovenskom tíme cítiť doslova beznádej. Doposiaľ prehrali všetko, čo sa dalo. Tomáš Zajac síce bol favorizovanému Matoušovi Kohoutovi vyrovnaným súperom a v ich vzájomnom zápase mal viackrát navrch, povestná šťastena mu však aj v jeho prípade dala košom. 

Najhoršie porážky znáša mladý, ambiciózny Roman Paulus z renomovaného gymu SFG v Trnave. Je vidieť, že ďalší neúspech svojho tímu nesie veľmi ťažko. Slovenskí borci ani po piaty krát nedokázali poraziť bratov Čechov a vo výzve pri jazde na skútri nazbieral Matúš Šutka množstvo trestných bodov, ktoré ich bezpečne odsunuli na druhú priečku. Český tím sa preto mohol vo forme odmeny pokochať krásami Žitného ostrova z kokpitu športového lietadla.

Českí tréneri Viktor Pešta a Michal Hořejší vybrali do zápasu v klietke Vladimíra Lengála z Muay Thai Brno a motivovaného Romana Paulusa. 

Aby zbytok slovenských Vlčákov ich kouči trochu podporili, absolvovali krátky sparing s legendou slovenského MMA, svojím trénerom Attilom Véghom. Pre Igora Lukačoviča a Tomáša Zajaca to bol nepochybne nezabudnuteľný zážitok, aj keď robustného šampióna sa im zdolať nepodarilo. Ten si pre nich pripravil aj ďalšiu súťažnú disciplínu, v ktorej sa mali predviesť ako speváci ľudovej piesne - Červený kacheľ. Lepší výkon podal Igor a Tomášovi tak za trest ostalo upratovanie vily a pranie spotených dresov trénerov.   

Samotný zápas v klietke rozhodne splnil očakávania slovenských trénerov, keď Roman Paulus v prvom kole ukončil svojho súpera elegantným highkickom, po ktorom šiel rovno k zemi, kde ho uškrtil. Slovenský tím si tak na svoje konto pripísal cenné prvé víťazstvo.