Novinky - 08.10.2020 11:00

Tvrdý úder na spodok a zaujímavé rozuzlenie: To ponúkol štvrtý diel Výzvy

redakcia Autor: redakcia

Tretí zápas piatej série Oktagon Výzvy priniesol prvé víťazstvo slovenského tímu, keď Roman Paulus jedinečným spôsobom prekonal Vladimíra Lengála.

„Ukázal, že v ňom nepochybne rastie budúci šampión,“ zhodli sa na účet mladého Paulusa promotéri. Aj divákom a bývalým účastníkom predchádzajúcich sérií Výzvy sa jeho výkon pozdával.

Kým jedna strana mohla sláviť, na strane druhej sa ku smútku z prehry pridali ďalšie nepríjemnosti. Vladimír Lengál odišiel do nemocnice, aby si vypočul diagnózu: zo zápasu si odniesol prasknutú sánku.

"Musím na operáciu, rekonvalescencia bude trvať asi šesť mesiacov, nedá sa nič robiť," popisoval nepríjemnú správu Lengál.

Na druhej strane sa slovenský tím radoval z výhry a po dvoch prvých porážkach ospevoval Romana Paulusa. "Podľa mňa má na to, aby vyhral celú Výzvu," zveril sa na jeho adresu tréner slovenského tímu Attila Végh.

Štvrťfinálová osmička neskôr odišla limuzínou do Rebuy Stars Casina a znovu medzi nimi panovala skvelá atmosféra, a to aj medzi Lengálom a Paulusom. Porazený z posledného duelu si zo svojej nalomenej čeľuste robil srandu.

Po príjemnom večeri mal slovenský tím neľahkú úlohu, poraziť Čechov v záverečnej tímovej výzve. Počas tohto ročníka sa im to zatiaľ nepodarilo ani raz. Na bicykloch zajazdil rýchlejší čas Pavel Hvězda, ktorý o pár sekúnd predbehol Matúša Šutku. Potom sa zapojili aj ostatní, keď museli v rámci svojho tímu opraviť defekt. To sa rýchlejšie podarilo Slovákom, následné preteky tak mali o veľa jednoduchšie, a prvýkrát sa im podarilo v tímovej výzve zvíťaziť.

Výhoda pre výber zápasníkov do zápasu ale zmizla, pretože na programe bol duel posledných štvrťfinalistov, ktorí sa doteraz ešte nepredstavili, Pavla Hvězdy a Matúša Šutku. Dôležitý zápas, ktorý mohol výrazným spôsobom zamiešať kartami v súboji o to, koho tréneri zvolia do semifinálových bojov, sa lepšie vydaril českému bojovníkovi. Po minúte a pol trafil svojho súpera tvrdým úderom na brucho a následne ho na zemi dokázal ukončiť. Ako prvý Čech tak zvíťazil pred limitom, čo môže byť v konečnom výsledku veľká výhoda.

Podľa pravidiel tohto ročníka Výzvy volí vždy jedného semifinalistu dvojica trénerov. Druhého semifinalistu za Česko aj za Slovensko potom svojimi hlasmi vyberajú diváci.