Novinky - 17.10.2020 10:11

Napriek problémom sa bude bojovať. Bitka o titul Oktagonu už dnes večer!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Najpopulárnejšia MMA organizácia na Slovensku a v Českej republike Oktagon MMA sa počas tohto týždňa potýka s obrovskými problémami. Najskôr hrozilo, že sa kvôli zrušeniu všetkých hromadných podujatí turnaj Oktagon 17 vôbec neuskutoční, čo sa však promotérom podarilo zariadiť vďaka výnimke, ktorá im bola udelená. Neskôr ale došlo k ďalším ťažkostiam, keď zo zápasov postupne odpadávali zápasníci so zraneniami či pozitívnymi testami na koronavírus. Na karte tak zostalo len sedem duelov, čo je najmenej v histórii organizácie.

Fanúšikovia síce o niekoľko zaujímavých súbojov prišli, no napriek tomu sa v Brne predstavia zaujímaví fighteri. Na úvodnej karte napokon zostali len dva duely. Celý večer otvoria českí bojovníci Pavel Salčák a Petr Bartoněk. Obaja sa predstavili v projekte Oktagon Underground a tentokrát si to rozdajú v strednej váhe pod pravidlami MMA. Nasledovať súboj ďalšieho domáceho bojovníka Tomáša Le Syho, ktorému sa v perovej váhe do cesty postaví Francúz Abdelmoumen Mssaate.

Hlavná karta taktiež prišla o niekoľko fighterov, no organizátorom sa podarilo zabezpečiť päť kvalitných zápasov. Najskôr sa predvedie Čech Andrej Kalašnik proti nórskemu súperovi Olemu-Jorgenovi Mandt Johnsenovi. Na poslednú chvíľu sa protivník zmenil aj Matějovi Kuzníkovi, ktorý napokon nastúpi zoči-voči Štěpánovi Gubovi. Jediným Slovákom na turnaji Oktagon 17 bude Vlasto Čepo. Zápasník, ktorý ohromil domácu scénu v Undergrounde zabojuje o predĺženie svojej neporaziteľnosť s Poliakom Mateuszom Strzelczykom. V hlavnom predzápase sa fanúšikovia môžu tešiť na návrat Karlosa Vémolu. Český “Terminátor” nastúpi proti Nórovi Thomasovi Robertsenovi a pokúsi sa tak odčiniť prehru s Attilom Véghom spred viac ako jedenástich mesiacov. Čerešničkou na torte bude odvetný súboj Davida Kozmu s Mátém Kertészom v titulovom zápase welterovej váhy. Celý program Oktagonu 17 štartuje o 18:00.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora