Novinky - 18.10.2020 09:55

Oktagon s ďalšou posilou. Prichádza hviezda slovenského MMA!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA

Len pred nedávnom zmenil svoj domovský gym a teraz sa upísal najväčšej československej MMA organizácii. Reč je o Ivanovi Buchingerovi, ktorého presun pod krídla Oktagonu bol oznámený počas sobotňajšieho turnaja. Podľa prvotných informácií by jeden z najskúsenejších fighterov na Slovensku chcel víriť vody hneď v dvoch váhových kategóriach a bojovať by mal ešte tento rok.

Pred niekoľkými dňami uzrela svetlo sveta správa o podpise zmluvy s trnavským Spartakus Fight Gymom, kde sa po novom Buchinger pripravuje s ďalšími zvučnými menami domácej scény. Spolu s ním sa pod krídla Attilu Végha zveril aj Samuel “Pirát” Krištofič, ktorý je zápasníkom Oktagonu. Po včerajšom turnaji je jasné, že sa ním stal aj populárny “Buki”. Toho totiž organizácia predstavila v krátkom videu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

"Buki je späť v hre! Vítame niekoľkonásobného? šampióna ?? Ivanka Buchingera v OKTAGONE!

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma),

Na základe informácií, ktoré boli fanúšikom a médiám poskytnuté, vieme potvrdiť, že Buchinger má záujem bojovať v dvoch váhových kategóriach. Predstaviť by sa mal v perovej váhe do 66 kilogramov a zároveň aj v ľahkej váhe do 70 kilogramov. Podľa vyjadrení jedného z promotérov organizácie Ondřeja Novotného na poturnajovej tlačovej konferencii je zrejmé, že do boja skúsený fighter pôjde ešte v roku 2020. Stať by sa tak mohlo ešte 21. novembra, kedy je na programe galavečer Oktagon 18.

Buchinger je spoločne s Attilom Véghom najskúsenejším slovenským MMA zápasníkom. Obaja totiž vo svojej profesionálnej kariére absolvovali 44 zápasov. Bilancia novej posily Oktagonu aktuálne činí 37 víťazstiev a len 7 porážok. Naposledy sa rodák z Gabčíkova predstavil v poľskej organizácii KSW, kde koncom minulého roka nestačil na neporazeného Francúza Parnasseho. Predtým však ťahal sériu piatich výhier, akú by určite chcel napodobniť aj na domácej scéne.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora