Novinky - 28.10.2020 19:11

Veľké plány Oktagonu. Bojovať sa po prvýkrat zrejme bude v zahraničí!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Protipandemické opatrenia na Slovensku a v Českej republike robia problémy organizácii Oktagon MMA. Tá totiž plánuje 21. novembra usporiadať ďalší turnaj, avšak je veľmi pravdepodobné, že to na území týchto dvoch štátov nebude možné. Napriek tomu sa podujatie neruší, práve naopak, promotéri hľadajú náhradné riešenie!

To je zdá sa reálnejšie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Ako potvrdil jeden z promotérov Oktagonu Ondřej Novotný vo svojom live vysielaní, organizácia uvažuje o presune turnaja do Budapešti. V hlavnom meste Maďarska by sa tak malo uskutočniť minimálne najbližšie podujatie a to dokonca s účasťou divákov. Sám Novotný hovorí o zhruba 2500 fanúšikoch, ktorí by si galavečer mohli užiť na vlastné oči.

Presun do iného štátu znamená aj čiastočné prispôsobenie štartovky. Podľa slov promotéra Oktagonu bude organizácia pracovať na tom, aby sa v Budapešti predstavili aj domáci zápasníci. Tí by prilákali tamojších priaznivcov, čo by československú organizáciu opäť zviditeľnilo. Hovorí sa aj o Mátém Kertészovi, ktorý len nedávno bojoval s Davidom Kozmom o titul welterovej váhy. Novotný však tvrdí, že maďarský bojovník chce do konca roka ešte jeden zápas.

Okrem zatiaľ neistej účasti Kertésza sú už potvrdené niektoré mená, ktoré sa na Oktagone 18 s určitosťou predstavia. Hlavným zápasom večera bude súboj Róberta Pukača s Jozefom Wittnerom. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na Luciu Szabovú, finále Oktagon Výzvy 5, či najnovšie posily organizácie Ivana Buchingera a Luciu Pudilovú. Kompletný menoslov bojovníkov bude pravdepodobne známy v horizonte dvoch až troch týždňov.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora